چرا مردم به دنبال خرید بیت کوین هستند؟ حوزه دیجیتالی همانگونه که می‌دانید و می‌بینید دائم در حال پیشرفت، تغییر و ارتقا می‌باشد. به گونه‌ای که بیشتر جزئیات زندگی روزمره ما را پوشش داده است. و همراه با خود ساختار و سبک زندگی ما را نیز تغییر می‌دهد. یکی از این تغییرات این است که دیگر نیازی به واسطه‌ها نداریم. ما برای گرفتن نوبت دکتر نیازی به تماس با منشی و یافتن شماره تلفن دکتر نداریم. بلکه به صورت آنلاین و از طریق وبسایت‌ها می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

خرید بیت کوین

خرید بیت کوین

 در حوزه اقتصاد نیز این اتفاق افتاده است. یعنی دیگر برای انتقال وجه، انجام کارهای مالی روزانه، خرید و فروش و حتی سرمایه‌گذاری نیازی به هیچ واسطه‌ای همچون بانک، صرافی، عابر بانک، دستگاه پوز و غیره نداریم. بلکه اینترنت و وسیله دیجیتالی که در دست داریم همچون گوشی و یا لپ تاب به راحتی کارهای ما را راه می‌اندازند. در حوزه اقتصاد، ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین، اتریوم، تتر و غیره وجود دارند که شما می‌توانید از طریق خرید بیت کوین و یا هرکدام از ارزها، خرید و فروش خود را انجام دهید، برای هر کسی در هر جای دنیا که می‌خواهید بدون هیچ هزینه اضافه‌ای ارز انتقال دهید و مهم‌تر از همه سرمایه گذاری کنید. هر کدام از ارزها ویژگی‌های خاص خود را دارند که به آن‌ها اشاره می کنیم. ابتدا از بیت کوین شروع می‌کنیم.

بیت کوین اولین ارز دیجیتالی است. همانگونه که گفته شد با خرید بیت کوین شما امکان خرید و فروش دیجیتالی، انتقال ارز و سرمایه گذاری را خواهید داشت. اما برای درک تفاوت‌های بیت کوین با پول کاغذی به دیگر ویژگی‌های این ارز اشاره خواهیم داشت:

  • یکی از مهمترین و بارزترین ویژگی بیت کوین این است که غیرمتمرکز می‌باشد. غیرمتمرکز بودن بیت کوین به این معنا است که هیچ گروه، سازمان و یا نهادی در رأس قدرت آن نیست. در واقع قدرت بین تمام کسانی که در این شبکه هستند تقسیم شده است.
  • با خرید بیت کوین متوجه می شوید که این ارز دیجیتالی توسط هیچ دولتی پشتیبانی نمی‌شود. بر همین اساس است که نوسانات بازار اقتصادی بر آن تأثیری نخواهد داشت و بالانس عرضه و تقاضا است که بازار بیت کوین را هدایت می‌کند.
  • در شبکه بیت کوین سه بخش مشغول به فعالیت هستند تا شما به راحتی بتوانید خرید بیتکوین را انجام دهید. یک دسته ماینرها و یا استخراج کنندگان هستند که اغلب با تصاویری همچون کلنگ مشغول به کندن، نمایش داده می‌شوند. ماینرها با فناورهای بسیار پیشرفته، بیت کوین را استخراج می‌کنند. دسته دوم توسعه دهندگان هستند که به صورت داوطلبانه نرم افزارهای بیت کوین را بهبود می‌دهند. دسته سوم نودهایی هستند که به شبکه متصل هستند.
  • بیت کوین بر روی فناوری بلاک چین پیاده شده است. هنگام خرید بیت کوین متوجه می‌شوید که تراکنش‌های افراد بدون شناسایی هویت آن‌ها پیگیری می‌شود.
  • این امر باعث شده که دزدی از بیت کوین امکان پذیر نباشد.
  • مورد بعد این است که، تعداد بیت کوین‌ها در کل 21 میلیون واحد می‌باشد. یعنی ماینرها با تمام تلاششان می‌توانند 21 میلیون واحد را استخراج کنند. این امر یکی از عوامل تأثیر گذار برای سرمایه گذاری در این زمینه می‌باشد. به همین دلیل است که بیت کوین را به کوه طلا تشبیه کرده‌اند.
  • و در آخر اینکه می‌توانید با خرید بیت کوین مطمئن باشید که با محدود بودن تعداد بیت کوین‌ها امکان جعل آن وجود ندارد.

خرید اتریوم

خرید اتریوم

اتریوم یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی است. در سال 2015 توسط یک جوان 23 ساله روسی دومین ارز دیجیتالی با نام اتریوم، متولد شد. این ارز به لحاظ ماهیت همانند بیت کوین است. اما محدودیت تعداد واحد را ندارد. یکی از شباهت‌های بسیار بزرگ اتریوم و بیت کوین این است هر دو ارز بر روی فناوری بلاک چین پیاده شده است.

یک تفاوت اساسی نیز بین اتریوم و بیت کوین وجود دارد که توانسته این دو ارز را از هم متمایز کند. شما هنگام خرید اتریوم توجه می‌شوید که می‌توانید از طریق همین ارز تمام فعالیت‌های مالی خود را انجام دهید. یعنی تمام معاملات و امورات مالی شما از پرداخت قبض تلفن تا پرداخت پول بنزین ماشین تان توسط قراردادهای هوشمندی که در پلتفرم اتریوم تعریف شده اند، بدون اینکه خودتان دخالتی در پرداخت‌ها داشته باشید، پرداخت می‌شوند. با خرید بیتکوین شما مبادلات پولی را انجام می‌دهید اما با خرید اتریوم شما تمام معاملات مالی خود را پوشش می‌دهید. کیف پولی را از سایت تهیه کنید و خرید اتریوم را انجام دهید و آنجا ذخیره نمایید تا در زمان نیاز پرداخت‌های شما را انجام دهد.

خرید تتر

تتر یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی محبوب در دنیای دیجیتال می‌باشد. با خرید تتر متوجه می‌شوید که این ارز نیز همانند اتریوم و بیت کوین بر روی بلاک چین طراحی شده و تراکنش‌های آن ها قابل پیگیری می‌باشد.

اما یک تفاوت عمده با دو ارز مطرح شده دارد و آن این است که تتر توسط دولت‌های بزرگ در دنیا پشتیبانی می‌شود. یعنی به عنوان نمونه دولت آمریکا تتر را توسط دلارمورد پشتیبانی قرار می‌دهد. این در واقع به این معنا است که شما یک دلار دیجیتالی در بازار دیجیتالی خواهید داشت که می‌توانید مبادلات دیجیتالی خود را از طریق آن انجام دهید. این امر باعث شده که نوسانات قیمت دلار و دیگر ارزهای کاغذی بر روی تتر اثر گذار باشد.

بر حسب نوع پشتیبان‌ها تترهای گوناگونی در بازار وجود دارند. یکی از مجبوب ترین تترهای موجود در دنیا USTD می‌باشد. با خرید تترUSTD دلار پشتیبان آن خواهد بود و هر توکن تترUSDT معادل یک دلار می‌باشد.

شما با خرید تتر می‌توانید مبادلات ارزی خود را انجام دهید و کیف پول خود را از وبسایت تهیه کنید و تترهای خریداری شده را در آن نگهداری کنید تا در زمان نیاز بتوانید از آن استفا ده نمایید.

خرید تتر

دیجی دلار

اعتبار و اعتماد دو امر مهم و اساسی برای خرید بیت کوین، خرید اتریوم و خرید تتر از وبسایت‌ها می‌باشد. به عبارتی شما باید از وبسایت معتبری اقدام به خرید ارزهای دیجیتالی نمایید. تا آن سایت بتواند خرید شما را پشتیبانی کند.

وبسایت دیجی دلار(digidollar.org) از جمله وبسایت‌های دارای اعتبار و تخصصی در ایران است که در زمینه ارزهای دیجیتالی همچون خرید اتریوم، تتر، بیت کوین و دیگر ارزها فعالیت می‌کند. دیجی دلار خریدهای شما را به صورت 24 ساعته پشتیبانی کرده و خرید را برای شما از مسیری 100 درصد اتوماتیک انجام می‌دهد. همچنین شما با ارزان‌ترین قیمت می‌توانید خرید تتر، بیت کوین و یا اتریوم را انجام دهید. و در صورت نیاز به راهنمایی از کارشناسان این مجموعه مشاوره دریافت کنید و با خیالی آسوده همراه با یک مسیر مطمئن و قابل اعتماد خرید ارزهای دیجیتالی و یا سرمایه گذاری در این عرصه را انجام دهید.