یکی از سوالات پرتکرار کسانی که می خواهند اقدام به خرید کاشی کنند در مورد درجه بندی کاشی و سرامیک است. باید بدانید که اطلاعات هر کاشی بر روی آن ثبت شده است و شما می توانید با خواندن آنها در مورد ویژگی های کاشی اطلاعات بدست بیاورید. در کنار این، روش های دیگری نیز وجود دارند که به شما کمک می کنند درجه بندی کاشی و سرامیک را تشخیص دهید. اگر برای شما مهم است که کاشی درجه 1 انتخاب کنید، می توانید به سراغ سرامیک کاشی مرجان بروید. این محصولات سالیان زیادی است که در بازار موجود هستند و توانسته اند با ویژگی های خاصی که دارند، خریداران را شگفت زده کنند.

درجه بندی کاشی و سرامیک

ویژگی های سرامیک کاشی مرجان

قبل از آنکه به سراغ روش های تشخیص درجه بندی کاشی و سرامیک برویم، بهتر است نگاهی به ویژگی های سرامیک کاشی مرجان داشته باشیم. این کاشی بیش از سه دهه است که توانسته است پاسخگوی نیاز کاربران باشد. تنوع این محصولات بسیار بالاست و انواع کاشی پرسلان لعب دار، کاشی ضد اسیدی، کاشی ویژه نما و پارکت را به بازار عرضه می کند. کیفیت این کاشی ها بسیار بالاست و همین امر سبب شده است سرامیک کاشی مرجان به یکی از محصولات پرطرفدار بازار تبدیل شود.

چگونه درجه بندی کاشی و سرامیک را تشخیص دهیم؟

بهتر است بدانید که کاشی ها درجه های مختلفی مانند درجه 1، درجه 2، درجه 3 و درجه 4 دارند. از نظر کیفیت، کاشی درجه 1 در بالاترین سطح کیفی و کاشی درجه 4 در پایین ترین سطح کیفی قرار دارد. درجه بندی کاشی و سرامیک ها از روی فاکتورهای مختلفی مشخص می گردد. به طور مثال، میزان انحنایی که در سطح کاشی در زمان تولید به وجود می آید و یا مشکلاتی که در لعاب کاشی وجود دارد می توانند کیفیت کاشی را تغییر بدهند. شما برای تشخیص درجه بندی کاشی و سرامیک باید به قسمت کناره های کاشی (فاصله 2 سانتی متر) توجه داشته باشید:

  • اگر در کناره کاشی 1 یا 2 خال به قطر نیم میلی متر وجود دارد، کاشی درجه 2 است.
  • اگر در کنار کاشی 1 خال به قطر 3 میلی متر وجود دارد، کاشی درجه 3 است.
  • اگر در کنار کاشی 2 یا 3 خال به قطر نیم میلی متر وجود دارد، کاشی درجه 4 است.

<center">کاشی مرجان

در مورد کاشی های درجه 4 موارد دیگری وجود دارند که به شما کمک می کنند آنها را تشخیص دهید. در کناره این کاشی ها معمولا قسمت هایی وجود دارد که لعابشان نگرفته است و لب پریدگی در قسمت های مختلف آن دیده می شود. به این موضوع توجه داشته باشید بر روی جعبه کاشیی هایی که عبارت : «مشمول قانون 25 استاندارد نیست» ذکر شده است، این کاشی حتما درجه 4 است.

کیفیت کاشی از روی درجه بندی کاشی و سرامیک

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، درجه 1 بالاترین کیفیت کاشی است. این کاشی ها ظاهری بسیاری سالم دارند و در هیچ یک از قسمت های آنها لب پریدگی، زدگی و یا خال دیده نمی شود. در مورد کیفیت کاشی های درجه 2 و درجه 3 باید گفت که کیفیت این کاشی ها تقریبا مشابه به یکدیگر است. اما کاشی های درجه 4 در پایین ترین سطح کیفی قرار دارند. البته باید بدانید گاهی کیفیت این کاشی ها می تواند بسیار بالا باشد و این موضوع به شانس شما بستگی دارد!

چرا انتخاب کاشی موضوع مهمی است؟

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا انتخاب کاشی موضوع مهمی است و باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کاشی پوشش مهمی است که در فضاهای مختلفی مانند سرویس بهداشتی، کف، دیوار و آشپزخانه به کار می رود. این پوشش باید قدرت مناسبی داشته باشد تا در اثر ضربه یا فشار آسیب نبیند. اگر از کاشی های بی کیفیت استفاده نمایید، به زودی سطح رویی آنها آسیب می بیند و ظاهری نازیبا در محیط به وجود می آورد.

 

همچنین، کاشی ها می توانند نقش مهمی در دکوراسیون و زیبایی محیط داشته باشند. شما می توانید رنگ کاشی را با توجه به دکوراسیون و چیدمان محیط خود انتخاب کنید و با خرید بهترین محصول به محیط اطراف خود روح تازه ای ببخشید.

کاشی و سرامیک مرجان

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با روش تشخیص درجه بندی کاشی و سرامیک با نگاه کردن به آن آشنا کنیم. همانطور که متوجه شده اید تعداد خال هایی که در اطراف کاشی ها وجود دارند، می تواند نشان دهنده کیفیت آنها باشند. اگر شما به دنبال کاشی درجه 1 هستید، بی شک سرامیک کاشی مرجان می تواند ایده ای هوشمندانه باشد. اما به شما توصیه می شود، برای خرید کاشی تنها به مراکز و وب سایت های معتبر مراجعه کنید. سایت کاشی لند (kashiland.com) سرزمین آنلاین کاشی و سرامیک است. این سایت تلاش کرده است تا به اولین و بزرگترین پرتال تخصصی در این حیطه تبدیل شود و با ایجاد بستری امن خرید و فروش کاشی را به روندی ساده تبدیل سازد. شما می توانید به این سایت مراجعه کنید و انواع مختلفی از کاشی را ببینید. همچنین، می توانید از مشاوران این سایت برای خرید بهتر مشاوره بگیرید. این موضوع به شما کمک می کند در پایان چیزی را بخرید که کاملا با سلیقه و ترجیحات شما همخوانی دارد.