با مروری به وضعیت بازار مسکن در سال‌های گذشته به‌وضوح مشاهده می‌شود که بحث عرضه آپارتمان فروشی همیشه به‌عنوان یک پروسه زمان بر مالکان، مشاوران آژانس‌های املاک و همچنین متقاضیان خرید آپارتمان را دچار مشکل می‌کرد.

درگذشته مالکان برای عرضه آپارتمان فروشی خود در نخستین گام باید به چند آژانس املاک در محله خود مراجعه می‌کرد و ضمن اعلام آمادگی برای فروش آپارتمان خود اطلاعاتی را در اختیار مشاوران املاک قرار می‌دادند تا مشاوران ضمن تکمیل فایل‌های خود در صورت مراجعه متقاضی فایل آپارتمان‌های فروشی را به متقاضی معرفی می‌کردند که البته این پروسه زمان بر بود.

علاوه‌برآن در گام دوم نیز مالکان آپارتمان فروشی ضمن مراجعه به دفاتر روزنامه‌ها باید درخواست ثبت آگهی در صفحه آگهی‌های روزنامه‌ها را می‌دادند تا اطلاعات ملک آنها در کادری بسیار کوچک که اطلاعاتی ناقص را داشت در روزنامه منتشر می‌کردند تا متقاضیان با خریداری روزنامه‌ها در صورت تمایل با شماره درج شده در آگهی تماس گرفته و علاوه بر دریافت اطلاعاتی که بازهم آن‌گونه که بایدوشاید کامل نبود هماهنگی جهت بازدید حضوری را صورت می‌دادند.

با این روش علاوه بر اینکه مالکان و مشاوران آژانس‌های املاک برای بازدید حضوری متقاضیان خرید آپارتمان فروشی به طور پیوسته به محل ملک مراجعه می‌کردند بلکه متقاضیان خرید آپارتمان‌های فروشی نیز برای انتخاب گزینه‌ای مناسب باید به‌کرات به بازدید آپارتمان‌های متعدد می‌رفتند تا شاید از بین آنها مورد متناسب باسلیقه و بودجه خود را بیابند.

حال با بررسی روند عرضه و تقاضای آپارتمان‌های فروشی درگذشته دیده می‌شود که در این پروسه هر سه قشر یعنی مالکان، مشاوران آژانس‌های املاک و همچنین متقاضیان برای انجام یک معامله علاوه بر پرداخت هزینه، اتلاف وقت بسیاری نیز داشتند و مجبور به ترددهای زیادی در سطح شهر باتوجه‌به آلودگی هوا بوده‌اند که اگر این روند در حال حاضر به دلیل پاندمی کرونا ادامه یافت لطمات جانی بسیاری را نیز در برداشت.

اما امروزه باتوجه‌به ورود علم و فناوری به‌تمامی صنایع، حوزه مسکن نیز با تکنولوژی‌های جدید تطبیق‌یافته و با فعالیت وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌های فعال در حوزه مسکن تا حدود بسیار زیادی دغدغه هر سه قشر مرتفع شده است.

در حال حاضر مالکان و مشاوران املاک از محل سکونت یا محل کار خود به‌راحتی و بدون پرداخت هزینه امکان ثبت آگهی‌های آپارتمان‌های فروشی و اجاره را دارند و تنها با واردکردن اطلاعات ملک می‌توانند آگهی خود را برای عرضه به متقاضی به ثبت برسانند.

اما از بین این وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها سامانه هوشمند و تخصصی کیلید با برخورداری از کارشناسان خود با همکاری آژانس‌های املاک گام‌های خود را فرار گذاشته و با آگهی‌های کارشناسی شده اطلاعاتی جامع و کامل را با تصاویر واقعی در اختیار متقاضیان آپارتمان فروشی و اجاره‌ای قرار می‌دهد تا کاربران با اطمینان و آرامش کامل به انتخاب آپارتمان موردنظر خود بپردازند.

در این حالت دیگر نیازی به مراجعه مکرر مشاوران آژانس‌های املاک به آپارتمان فروشی و همچنین متقاضیان مالکان به دفاتر روزنامه‌ها و آژانس‌های املاک نیست و تنها پس از انتخاب متقاضیان و نیاز به بازدید نهایی مراجعه به آپارتمان صورت می‌گیرد.

در چنین حالتی علاوه بر اینکه از ترددهای بی‌شمار برای بازدیدهای پی‌درپی جلوگیری می‌شود بلکه هر سه ضلع مثلث تنها برای بازدید نهایی و عقد قرارداد در محل ملک حضور میابند که البته در این حالت علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌هایی همچون ثبت آگهی و رفت‌وآمد در زمان نیز صرفه‌جویی مناسبی صورت می‌گیرد و معامله در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت می‌پذیرد.

اما در این روزها که به دلیل شیوع و گسترش بیماری کرونا تمامی کشورهای جهان دچار بحرانی جدی شده‌اند استفاده از وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها به اوج خود رسیده و بسیاری از مالکان، مشاوران آژانس‌های املاک و متقاضیان خرید و اجاره آپارتمان نیز به سمت استفاده از این سامانه‌ها روی آورده‌اند تا علاوه بر قدرت انتخاب بیشتر، در زمان و هزینه خود نیز صرفه‌جویی کرده و در این روزهای سخت کرونایی در سلامت کامل به خواسته خود دست یابند.

یکی دیگر از مواردی که در این روزها شمار زیادی از افراد را به سمت استفاده از وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های فعال در حوزه مسکن سوق داده است وضعیت نامناسب حاکم بر بازار مسکن بوده که بسیاری از متقاضیان و مالکان را دچار سردرگمی کرده است به شکلی که بنا به گفته قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور از ابتدای سال جاری تا 16 مردادماه قراردادهای خریدوفروش مسکن در کل کشور 40 درصد و در کلان‌شهر تهران 56 درصد کاهش را نشان داده و همچنین میزان اجاره‌نامه‌ها در کل کشور نیز 31 درصد و در پایتخت 25 درصد افزایش را نشان داده که این ارقام بیانگر وضعیت نامناسب مسکن در کشور است.

در سال‌های اخیر وضعیت بازار مسکن به‌قدری بغرنج بوده است که بسیاری از شهروندان که با کمک وام و تسهیلات و همچنین سرمایه‌های خود درصدد خرید آپارتمانی متناسب با تعداد خانوار بودند امروزه به دلیل افزایش قیمت‌ها مجبور به اجاره و خرید آپارتمان‌های ریز متراژ شده‌اند.

اگر درگذشته بخش عمده متقاضیان خرید آپارتمان 30 متری در تهران را دانشجویان و افراد شاغل در جستجوی کار و بیماران نیازمند به خدمات تخصصی پزشکی و درمانی تشکیل می‌دادند در سال‌های اخیر مشاهده می‌شود که بسیاری از خانواده‌های 2 تا سه‌نفره نیز مجبور به خرید آپارتمان 30 متری در تهران شده‌اند.

در این شرایط اگر خانواده‌ها نیاز به فضای بیشتری داشته باشند نیز در نهایت به‌جای خرید آپارتمان 30 متری در تهران مجبور به اجاره آپارتمان 50 متری در تهران می‌شوند تا علاوه بر جلوگیری از مهاجرت معکوس به مناطق حاشیه‌ای تهران از امکانات ویژه این کلان‌شهر بهره‌مند شوند.

در سال‌های کنونی باتوجه‌به تورم بالای حاکم بر کشور، کاهش قدرت خرید شهروندان و همچنین افزایش افسار گریخته قیمت مسکن شرایط به‌قدری بغرنج است که بر پایه آمارها و داده‌های بانک مرکزی بیشترین حجم از معاملات را در تیرماه آپارتمان‌های 50 تا 60 متری با سهم 4/15 درصدی داشته‌اند که این میزان در جای خود بسیار چشمگیر است.

حال اگر با چنین وضعیتی شما هم از دست متقاضیان خرید آپارتمان 30 متری در تهران و حتی اجاره آپارتمان 50 متری در تهران هستید باتوجه‌به شرایط حاکم بر بازار به شما پیشنهاد می‌ کنیم که با مراجعه به سامانه هوشمند و تخصصی کیلید در بدو امر محله مدنظر خود را انتخاب کنید و سپس در بخش فیلترها متراژ واحد مسکونی موردنظر را وارد کنید در این حالت تمامی فایل‌های دارای این متراژها رویت شده و شما با برخورداری از اطلاعات کارشناسی شده و تصاویر واقعی از آپارتمان‌ها امکان انتخابی مناسب را خواهید داشت.

با این امکانات شما پس از انتخاب آپارتمان مناسب برای خود و خانواده قادر به تماس تلفنی و هماهنگی جهت بازدید حضوری خواهید شد تا در صورت تمایل و توافق قیمتی اقدام به خرید و اجاره ملکی متناسب باسلیقه، بودجه و انتظارات خود کنید زیرا سامانه هوشمند و تخصصی کیلید در کوتاه‌ترین زمان ممکن شما را در انتخابی مناسب و مقرون‌به‌صرفه همراهی می‌کند تا در بازاری که قیمت‌ها به طور پیوسته در حال تغییر است بدون نیاز به بازدیدهای حضوری متعدد و پرداخت هزینه و اتلاف زمان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی انتخابی مناسب و رضایت‌بخش را داشته باشید.

اما علاوه بر موارد ذکر شده شما با استفاده از سامانه هوشمند و تخصصی کیلید پس از انتخاب ملک موردنظر، به‌راحتی می‌توانید با مراجعه به وبلاگ این سامانه اطلاعاتی در خصوص دیزاین و دکوراسیون منزل نیز کسب کنید وبا به‌کاربردن آن در خانه خود حسی و حالی مطلوب را در محل سکونت خود به همراه خانواده داشته باشید.