بر اساس اطلاعات منتشر شده از وضعیت بازار مسکن بر اساس داده‌های سامانه هوشمند کیلید از هفته پایانی اردیبهشت‌ماه سال 1400 تاکنون حجم عرضه در بازار مسکن شاهد 46 درصد افزایش بوده که این امر همراه با کاهش 10 درصدی قیمت آپارتمان فروشی در تهران بوده است.

بر پایه ارزیابی‌های صورت‌گرفته در سامانه هوشمند کیلید حجم عرضه آپارتمان فروشی در مناطق جنوبی کلان‌شهر تهران نسبت به نقاط شمالی آن رشد بیشتری را داشته است به شکلی که در برخی از مناطق همانند منطقه 14 شهرداری تهران تمایل به عرضه آپارتمان فروشی 214 درصد، منطقه 22 بالغ‌بر 196 درصد، منطقه 13 حدود 191 درصد و در نهایت منطقه 12 به میزان 160 درصد رشد را شاهد بوده است.

اما در مناطق 1 تا 6 شهرداری تهران نیز تعداد آگهی‌های ثبت شده برای عرضه آپارتمان فروشی به ترتیب 46،20،104،13،27،6

درصد افزایش را نشان داده است که این امر خود بیانگر تغییر و تحولات مناسبی در بازار مسکن است.

علاوه بر افزایش شمار آگهی‌های ثبت شده، قیمت هر مترمربع آگهی‌های آپارتمان فروشی در هفته انتهایی اردیبهشت‌ماه و هفته ابتدایی خرداد نیز نسبت به دوهفته قبل از آن هم کاهشی 10 درصدی را داشته است. این در حالی است که شاخص کل قیمت هم در سطح کلان‌شهر تهران نشانگر این مطلب است که نرخ‌های پیشنهادی برای عرضه آپارتمان‌های فروشی 13 درصد کاهش را داشته است.

در یک جمع‌بندی کلی می‌توان گفت که قیمت پیشنهادی هر مترمربع واحد مسکونی در کلان‌شهر تهران طی دوهفته از 4/49 میلیون تومان به 4/44 میلیون تومان کاهش‌یافته که این امر می‌تواند نقطه امیدی برای متقاضیان خرید آپارتمان‌های فروشی در تهران باشد که تاکنون در انتظار فرصتی مناسب برای خرید آپارتمان موردنیاز خود و خانواده بوده‌اند.

در این برهه زمانی برحسب آمار منتشر شده بیشترین افت قیمت‌ها در مناطق 9،22،5،4،10 صورت‌گرفته که از بین آنها مناطق 10 ، 4 و 5 رتبه‌های اول تا سوم تعداد معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

 حال باتوجه‌به داده‌های سامانه هوشمند کیلید به نظر می‌رسد که پیش‌بینی‌های بسیاری از کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه مسکن در خصوص کاهش قیمت مسکن و افزایش عرضه آپارتمان فروشی از ابتدای سال جاری درست بوده و می‌تواند شاهد افقی مناسب برای بازار مسکن بود.

اما آنچه که در این بازار کماکان به چشم می‌خورد میزان معاملات آپارتمان‌های کم متراژ در مناطق مختلف تهران است. به شکلی که بسیاری از خانواده‌های پرجمعیت نیز که درگذشته اقدام به خرید آپارتمان‌های با متراژ بالا و متناسب با شمار خانوار خود می‌کردند نیز در پی خرید آپارتمان 80 متری در تهران و حتی کمتر هستند تا با سکونت در آن از امکانات مناسب آن نیز بهره‌مند شوند.

به همین دلیل به‌صراحت می‌توان گفت که علاوه بر خانواده‌های 2، 3 تا 4 نفره که درگذشته متقاضی خرید آپارتمان 80 متری در تهران بودند نیز خانواده‌های با جمعیت بالای 4 نفر نیز به سمت خرید آپارتمان 80 متری در تهران سوق یافته‌اند که این امر خود باعث افزایش تقاضا برای خرید آپارتمان‌های 80 متری در تهران شده است که دلیل اصلی آن افزایش قیمت‌ها و کاهش قدرت خرید شهروندان بوده است.

در چنین شرایطی به‌وضوح مشاهده می‌شود که ساخت‌وساز آپارتمان‌های کم متراژ در گوشه‌وکنار تهران بیش از آپارتمان‌های با متراژ بالا صورت می‌گیرد تا متقاضیان آپارتمان‌های ریز متر و علاقه‌مندان به خرید آپارتمان‌های 80 متری در تهران با کمبود عرضه مواجه نشده و به‌راحتی مسکن موردنیاز خود و خانواده را تهیه کنند از سوی دیگر نیز سازندگان و فروشندگان نیز به‌سهولت آپارتمان‌های خود را به فروش برسانند.

حال با توجه موارد ذکر شده به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر برای خرید آپارتمان 80 متری در تهران محله بلوار فردوس را در نظر گرفته‌اید لازم است که بدانید این محله می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای شما باشد زیرا باتوجه‌به اینکه محله بلوار فردوس منطقه‌ای نوساز وجوان‌پسند است برای متقاضیان آپارتمان‌های کم متراژ به میزان کافی ساخت‌وساز صورت‌گرفته و خرید آپارتمان در بلوار فردوس را برای متقاضیان آسان ترکرده است.

علاوه بر وجود آپارتمان‌های کم متراژ این نکته حائز اهمیت است که محله بلوار فردوس که در منطقه  5 شهرداری تهران واقع شده است، جزو مناطق خوش‌آب‌وهوای و جذاب تهران محسوب می‌شود که در جهتی شرقی - غربی قرار گرفته و باعث شده که ساکنان و علاقه‌مندان به خرید آپارتمان در بلوار فردوس با سکونت در این محله ضمن استشمام هوای مطلوب در این محله با قدم‌زدن در این محله از زیبایی‌های چشم‌نواز و طبیعت منحصربه‌فرد کوچه‌های دنج آن بهره‌مند شوند.

اگر در مسیر اصلی بلوار فردوس شروع به قدم‌زدن کنید متوجه خواهید شد که این محله به دو بخش بلوار فردوس غرب و شرق تقسیم می‌شود که هرکدام باتوجه‌به ویژگی‌های خاص خود طرف‌داران ویژه‌ای را دارند پس اگر شما از جرگه افرادی هستید که زندگی در محله‌ای آرام را دوست دارید و سکونت در محله‌ای دنج در اولویت‌های انتخاب شماست بهتر است که برای خرید آپارتمان در بلوار فردوس به ضلع غربی این محله سر بزنید زیرا کوچه‌های این منطقه به‌قدری زیبا و آرام است که حسی مملو از آرامش را در شما ایجاد خواهد کرد.

اما از طرف دیگر اگر علاقه‌مند به خریداری آپارتمان در محله‌ای زنده و سرشار از فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و مغازه‌های رنگارنگ هستید به طور حتم بخش شرقی این محله برای شما جالب‌توجه خواهد بود زیرا ساختار این محله به‌گونه‌ای است که بیشتر امکانات در این منطقه متمرکز شده و به دلیل وجود رستوران‌ها و مراکز خرید در بیشتر ساعات شبانه‌روز ترافیک و رفت‌وآمد زیادی در این منطقه به چشم می‌خورد بنابراین برای افراد پرانرژی و سرزنده خرید آپارتمان در بلوار فردوس شرق می‌تواند گزینه و انتخابی مناسب به شمار رود.

وفور فروشگاه‌ها و مراکز تجاری، مراکز درمانی و بهداشتی، آموزشی، ورزشی و تفریحی در محله بلوار فردوس باعث شده که روزبه‌روز بر شمار متقاضیان خرید آپارتمان در بلوار فردوس افزوده شود زیرا بسیاری از شهروندان شاغل در سازمان‌ها، ادارات و مراکز ذکر شده تلاش می‌کنند تا با خرید آپارتمان در بلوار فردوس دغدغه‌ای را در خصوص دیر رسیدن به محل کار و حتی منزل خود را نداشته باشند و ساعات بیشتری را در کنار خانواده خود سپری کنند.

اما به طور معمول باتوجه‌به شرایط کرونایی امروز بسیاری از افراد برای انتخاب آپارتمان موردنظر خود دچار مشکل هستند زیرا از طرفی بحث ابتلا به این بیماری مطرح است و از سوی دیگر امکان بازدیدهای پی‌درپی وجود ندارد به همین دلیل اگر شما هم قصد خرید آپارتمان دارید تنها با چند کلیک ساده از محل سکونت و حتی محل کار خود می‌توانید آگهی‌های ثبت شده در سامانه هوشمند کیلید را مشاهده کرده و پس از انتخاب نام محله فایل‌های موردنظر را بازدید غیرحضوری کنید.

شما با استفاده از سامانه هوشمند کیلید می‌توانید ضمن دریافت اطلاعات جامع و کامل و تصاویر واقعی از آپارتمان‌های آگهی شده در بلوار فردوس آپارتمان‌هایی رابین متری 27 میلیون و 300 هزار تومان تا متری 35 میلیون و 500 هزار تومان را بیابید و پس از انتخاب پس از تماس شماره ذکر شده در آگهی اقدامات لازم را جهت خرید آپارتمان در بلوار فردوس صورت دهید با این روش علاوه بر اینکه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به خواسته خود دست خواهید یافت بلکه نیازی به ترددهای بی‌رویه در سطح شهر نیز پیدا نمی‌کنید و علاوه‌برآن هزینه بالاتری را نیز صرف نخواهید کرد به همین دلیل به‌صراحت می‌توان گفت که با استفاده از سامانه هوشمند کیلید در روزهای کرونایی نگرانی را در خصوص تأمین مسکن موردنیاز خود و خانواده نخواهید داشت.