پروسه‌ی بچه دار شدن پروسه‌ی طولانی است. شما حتی قبل از بارداری نیز باید کارهایی انجام دهید، از آزمایشات مخصوص گرفته تا مصرف قرص‌های تقویتی و ضروری و شاید ندانید باید از کجا شروع کنید. پس از بارداری هم باید بدانید با گذشت ماه به ماه باید چه کارهایی برای نوزادتان انجام دهید یا او در چه مرحله‌ی رشدی قراردارد و خود را برای زایمان آماده کنید. بعد از زایمان شرایط سخت‌تر هم می‌شود شما نه تنها باید برای تقویت خود تلاش کنید، بلکه باید به نیازهای کودکتان نیز رسیدگی کنید.

در قدیم زنان این اطلاعات را از بزرگترها می‌گرفتند. اما اطلاعات آنها همیشه درست نبود و گاهاً مادر را دچار مشکل می‌کرد. بعلاوه مراجعه‌ی هر لحظه به پزشک نیز ممکن نیست. خیلی از مواقع شما به پاسخ لحظه‌ای نیاز دارید. اینجاست که گروه گهواره می‌تواند به کمک شما بیاید. گروه گهواره، یک سایت مشاوره‌ای در زمینه‌ی بارداری، مراقبت‌های حین آن، زایمان، نگهداری و پرورش فرزند است. در این مقاله می‌خواهیم شما را با خدمات این گروه بیشتر آشنا کنید تا ببینید اطلاعت آنها چطور می‌تواند زندگی مادرانه را برای شما آسانتر کند.

انواع خدمات مجموعه مادر و کودک گهواره

گروه گهواره خدمات خود را از دو طریق سایت و اپلیکیشن به شما ارائه می‌دهد. شیوه‌ی ارائه‌ی خدمات در این دو با هم کمی تفاوت دارد و شما می‌توانید از هردوی آنها در کنار هم استفاده کنید.

مقالات پزشکی و نخصصی سایت

یکی از جامع‌ترین و دردسترس ترین منابع اطلاعاتی، مقالات تخصصی سایت گهواره است. با ورود به سایت می‌توانید ببینید که آنها به صورتی کاملاً سازماندهی شده و در دسته‌های مشخص پیش از بارداری، بارداری، زایمان و نوزاد طبقه بندی ‌شده‌اند. با ورود به هر دسته، مقالات بسیار مفیدی در هر کدام از این زمینه‌ها پیدا خواهید کرد که تنها با مطالعه‌ی آنها می‌توانید از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کنید یا به سوالات و ابهاماتتان پاسخ دهید.

این مقالات از منابع علمی بسیار معتبری تهیه شده‌اند و همگی توسط ماماها، پزشکان، متخصصین تغذیه و ... مورد بازبینی و ویرایش قرار گرفته‌اند. از این رو می‌توانید کاملاً از صحتشان مطمئن بوده و به آنها اطمینان کنید. هر کدام از این دسته خود به چندین دسته‌ی کوچکتر تقسیم شده‌اند که حاوی اطلاعات دقیق و با جزئیات و شامل هر مسئله‌ای می‌باشند که ممکن است به آنها نیاز پیدا کنید.

پرسش سوال و جواب مادران و متخصصان در سایت

در سایت، بخشی هم برای پاسخگویی به سوالات شما وجود دارد. تنها کافی است در فیلدی که مخصوص همین کار ایجاد شده است سوالتان را بپرسید تا به پاسخ مربوط به آن هدایت شوید.

اپلیکیشن سایت گهواره

یکی دیگر از بهترین خدمات گروه گهواره، اپلیکیشن این گروه است. این اپلیکیشن یکی از جامع ترین اپلیکیشن‌های مشاوره‌ای در زمینه‌ی کودک است. شما می‌توانید آن را به راحتی از طریق سایت، یا اپلیکیشن بازار و google play دانلود و نصب کنید. با مراجعه به این اپلیکیشن به بخش‌های مختلفی دسترسی پیدا می‌کنید. در وهله‌ی اول، این برنامه یک فضای اجتماعی و مجازی برای مادران است که می‌توانند نه تنها به اطلاعات مفیدی در زمینه‌ی بارداری و پرورش فرزند دسترسی پیدا کنند، بلکه می‌توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند. این برنامه از بخش های زیر تشکیل شده است:

ابزارهای اپلیکیشن

بخش ابزارهای اپلیکیشن گهواره خود شامل چندین ابزار مختلف است. ابزار ثبت رشد، فضایی برای ذخیره‌ی اطلاعات رشدی کودک در اختیارتان قرار می‌دهد و شما این فرصت را دارید که رشد فرزندتان را با نمودارهای استاندارد مقایسه کنید.

ابزار تغذیه، اطلاعاتی در مورد شیوه‌ی تغذیه‌ی کودک در سنین مختلف به شما می‌دهد. بعلاوه حاوی دستورپخت‌های مختلف و مناسب نیز هست. در ابزار خواب شما از میزان خواب مورد نیاز در سنین مختلف مطلع خواهید شد و به لالایی‌های قشنگ و زیبایی برای کودکانتان دست پیدا می‌کنید. در ابزار بازی هم در مورد مهارت‌های رشدی کودک می‌آموزید و بازی‌های مختلف به شما معرفی می‌شود که می‌توانید ساعت خوشی را برای کودکتان ایجاد کنند.

در ابزار «چی خطرناکه» و «چی طبیعیه»، شما با سوالات متداول مادران و نگرانی‌های آنها آشنا شده و می‌توانید آگاهانه‌تر نسبت به آنها برخورد کنید. ابزار کرونا نیز که به تازگی به این ابزارها اضافه شده، اطلاعاتی در مورد این بیماری و روش‌هایی برای جلوگیری از آن به شما می‌دهد.

شبکه‌های اجتماعی گهواره

یکی دیگر از امکانات موجود در اپلیکیشن گهواره، شبکه‌های اجتماعی است. این بخش به دو قسمت پرس و جو و دستور غذا تقسیم شده است. در بخش پرس و جو، شما به سوالاتی که مادران پرسیده‌اند دسترسی پیدا کرده و می‌توانید به آنها پاسخ دهید یا از پاسخ آنها استفاده کنید. حتی می‌توانید سوالات خود را نیز بپرسید تا مادران دیگر به شما پاسخ دهند و با هم تبادل نظر داشته باشید. همچنین شما می‌توانید یک صفحه‌ی مخصوص به خود داشته باشید و مطالبتان را در اپلیکیشن به اشتراک بگذارید از مطالب جالب و علمی گرفته تا پیام‌های شخصی.

در قسمت دستور غذا، غذاهایی که مادرهای دیگر برای کودکانشان تهیه کرده‌اند را می‌بینید و می‌توانید از آنها ایده بگیرید. و خودتان نیز تصویر غذاهای خود را به اشتراک بگذارید و به آنها ایده دهید.

پیام مشاور

در اپلیکیشن گهواره، بخش دیگری نیز به نام پیام مشاور وجود دارد. در این بخش، براساس سن کودکتان برای شما پیام‌های مشاوره ارسال می‌شود که شامل سوال و جوابهای مادرانی است که نوزادان همسن نوزاد شما دارند. ممکن است این سوالات، سوالات شما هم باشد در نتیجه می‌توانند کمک زیادی به شما بکنند.

پیشنهاد و انتخاب اسم در گهواره

انتخاب اسم یکی از سخت ترین موضوعات مربوط به فرزند است و سایت گهواره برای این مشکل شما هم یک راه‌حل داره. طیف گسترده‌ای از زیباترین اسامی فارسی به همراه معنا و فراوانی‌های آنها در کشور در اپلیکیشن و سایت گهواره در دسترستان قرار می‌گیرد.

خرید اشتراک سایت گهواره

با خرید اشتراک سایت گهواره شما به اطلاعات بیشتر و تخصصی‌تری متناسب با وضعیتتان دسترسی پیدا خواهید کرد. این اطلاعات متناسب با شما شخصی سازی‌ شده‌ و با گذر زمان  به روز می‌شوند. همچنین شما این امکان را دارید که سوالات خود را بپرسید تا در کمتر از هفت دقیقه توسط متخصص به آنها پاسخ داده شود.

سخن پایانی

هدف سایت و اپلیکیشن گهواره این است که به شما در سپری کردن این دوران کمک کند تا نه تنها مشکلات و سختی کمتری داشته باشید بلکه بتوانید حداکثر لذت را از آن ببرید. مهر تایید موفقیت این گروه، صدها پیام   رضایت کاربری است که از خدمات این گروه استفاده کرده‌اند و شما می‌توانید آنها را در اپلیکیشن گهواره ببینید.

همین امروز این اپلیکیشن را نصب کنید و شروع به مطالعه‌ی مقالات سایت کنید تا بتوانید بهترین تصمیمات را برای خود و کودکتان بگیرید.