یکی از نواحی که ممکن است دچار ریزش شود ابرو ها هستند. ابرو ها جلوه خاصی به چشم ها می دهند و نقش بسیار اساسی در زیبایی صورت دارند و نداشتن ابرو در بیشتر افراد باعث کاهش اعتماد به نفس می شود و در روحیه آنها تاثیر گذار است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی راه های بسیار زیادی برای رفع آن به وجود آمده است برخی از افراد به دنبال را های موقت هستند و به تاتوی ابرو روی می آورند و برخی دیگر ترجیح می دهند روش دائمی  و داشتن ابروی طبیعی را انتخاب کنند و به دنبال کاشت ابرو هستند. شما جزو کدام یک هستید؟ ما در این مقاله شما را با کاشت ابرو آشنا می کنیم تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

کاشت ابرو چگونه است ؟

همان طور که در بالا اشاره کردیم کاشت ابرو یک روش دائمی برای پرپشت کردن ابروها  است و اگر شما به هر دلیلی مانند تصادف، بیماری، مصرف دارو یا حتی ارث دچار ریزش ابرو یا کم پشت  شدن ابروها شده اید با این روش می توانید ابروهای طبیعی و پرپشت داشته باشید و زیبایی را به صورت خود برگردانید. حالا شاید برایتان سوال باشد که چرا کاشت ابرو؟یکی از نکات بسیار مهم در  کاشت ابرو طبیعی بودن آن است  که  دلیل آن این است که از موهای خود فرد گرفته می شود. در کاشت ابرو مانند کاشت مو به روش FUE  که موها از محل مورد نظر که معمولا پشت سر است برداشته می شود و به ابرو انتقال داده می شود.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هستند ؟

برای کاشت ابرو می توان گفت محدودیت خاصی وجود ندارد و همه افراد می توانند این کار را انجام دهند. کاشت ابرو به این دلیل بی خطر است که از موی فرد برداشته می شود و مانند سایر کارهای زیبایی قرار نیست که ماده ای وارد بدن شود که نگران این باشید که آیا این مواد با بدن شما سازگاری دارند یا خیر!  البته به خاطر داشته باشید که این کار به دلیل ظرافت و حساسیت بالایی که دارد باید در یک کلینیک معتبر با پزشکان مجرب و متخصص  انجام شود.

مراقبت های قبل از کاشت ابرو

اگر داروی خاصی استفاده می کنید حتما از قبل با پزشک خود در میان بگذارید

قبل از کاشت ابرو  به هیچ عنوان از آسپیرین و ویتامین E استفاده نکنید.

از مصرف الکل و دخانیات اجتناب کنید

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

در صورت احساس درد می توانید از مسکن استفاده کنید

به مدت 5 روز با نظر پزشک از شستن ابروها خودداری کنید

به هیچ عنوان فشاری به ابروهای خود وارد نکنید

بعد از اجازه پزشک شما می توانید ابروهای خود را با شوینده ای مانند شامپو بچه بشویید.

کلینیک مناسب را انتخاب کنید

یکی از نکاتی که قبل از هر چیز باید به آن توجه کنید پیدا کردن یک کلینیک تخصصی است به دلیل اینکه خدمات زیبایی بسیار حساس است  و باید شما در بهترین کلینیک انجام دهید. برای انجام تمام کار های زیبایی خود مانند تزریق بوتاکس پیشانی، کاشت مو و ابرو، تزریق ژل و....  می توانید به کلینیک فوق تخصصی جلوه ماندگار مراجعه کنید.