بچه دار شدن یک اتفاق مبارک و فرخنده است. به خصوص برای افرادی که به بچه علاقه بسیار دارند و یا ادامه زندگی خود را در دیدن رشد و تعالی فرزندشان درخشان تر می بینند. اما همه می دانیم که داشتن فرزند از همان ابتدا مسئولیت های زیادی را برای پدر و مادر به همراه دارد که باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

از زمانی که یک زوج تصمیم به بچه دار شدن می گیرند، اولین مسئله ای که اهمیت پیدا میکند، سلامت جنین و نوزاد و مادر است. از مراقبت ها و تست های قبل از بارداری تا آزمایشات و سونوگرافی و مسائل پزشکی و مراقبت های حین بارداری تا زایمان، همه و همه باید با کیفیت مطلوب در جریان باشند تا نوزادی سالم به دنیا بیاید و هم مادر در صحت و سلامت بتواند به زندگی عاد برگشته و پس از زایمان مشکلی نداشته باشد.

اما این مراقبت ها مستلزم پرداخت هزینه های بسیاری است. زوج های جوان در مواجهه با این هزینه های پزشکی و مراقبت های درمانی، راهکارهای مختلفی را در نظر می گیرند.

دسته اول، کسانی هستند که معمولاً اهمیت زیادی به مراقبت های قبل و حین بارداری نمی دهند. به اقدامات حداقلی اکتفا می کنند و معمولاً زایمان پر ریسکی را هم پشت سر می گذارند. این دسته از افراد هر چند کم امروزه یافت می شوند، اما هنوز هم وجود دارند و معمولا زیاد با علم پزشکی میانه خوبی ندارند.

دسته دوم، افرادی هستند که سعی می کنند با استفاده از خدمات درمانی حداقلی که با استفاده از بیمه های خدمات درمانی یا تامین اجتماعی می توان دریافت کرد، فرآیند های پزشکی زمان بارداری و زایمان را طی می کنند. در این حالت شما خدمات درمانی دریافت می کنید. اما کیفیت این خدمات با توجه به دولتی بودن آن بالا نبوده و همچنین در برخی مواقع به دلیل شلوغی بیش از حد مراکز درمانی، کلینیک ها و بیمارستان ها، با تأخیر هم انجام می پذیرد.

دسته سوم، استفاده از خدمات با کیفیت با هزینه شخصی است. در این حالت افراد معمولاً به بیمارستان ها و مراکز درمانی و تشخیص پزشکی خصوصی مراجعه می کنند. به صورت مرتب مادر و فرزند در مطلب پزشکان متخصص زنان و زایمان مورد چکاپ قرار می گیرند. زایمان هم در یک مرکز درمانی خصوصی و با استفاده از تجهیزات پیشرفته انجام می پذیرد. بدیهی است که این نوع دریافت خدمات پزشکی، با کیفیت ترین حالت ممکن است، که قاعدتاً هزینه های زیادی هم به دنبال خواهد داشت. اما مسئله به اینجا ختم نمی شود، چرا که به محض به دنیا آمدن فرزند، حالا باید هزینه های زیادی هم برای چکاپ ها، واکسن، و مراقبت های پزشکی مادر بعد از زایمان هزینه کرد.

دسته چهارم، افرادی هستند که علاوه بر داشتن بیمه تامین اجتماعی و خدمات درمانی اجباری، از بیمه تکمیل درمان هم استفاده می کنند. در این حالت از هزینه های قبل از بارداری تا هزینه های آزمایشگاهی و تشخیصی و ویزیت پزشک متخصص در حین بارداری و در نهایت زایمان در بیمارستان های خصوصی و تخصصی را از بیمه دریافت می کنند. داشتن بیمه تکمیلی این مزیت را دارد که با پرداخت مبالغ به مراتب کمتر می توانید خدمات پزشکی بسیار باکیفیت دریافت کنید.

در حال حاضر شرکت بیمه سامان این امکان را فراهم آورده است که بتوانید با خرید بیمه تکمیلی انفرادی از مزیت های داشتن زایمان باکیفیت بهره مند شوید. اما نکته مهم در خرید بیمه تکمیل درمان این است که این بیمه نامه باید قبل از بارداری خریداری شود. داشتن بیمه درمان برای شما اطمینان خاطر از تأمین هزینه های پزشکی فرآیند به دنیا آمدن فرزندتان به ارمغان خواهد آورد. البته بیمه تکمیلی درمان فقط مختص به زایمان نیست و تعهدات دیگری هم دارد که مربوط به هزینه های بیمارستان، عمل جراحی، خدمات پاراکلینیکی و تشخیص پزشکی، عیوب انکساری چشم، خدمات نازایی، خدمات مربوط به هزینه آمبولانس، هزینه ویزیت و دارو و هزینه آزمایشگاه را هم در بر خواهد گرفت. شما برای خرید بیمه درمان تکمیلی می توانید به نمایندگی بیمه تکمیلی سامان مراجعه کنید.