بسیاری از افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، از انجام جراحی بینی می ترسند؛ چرا که فکر می کنند نتیجه عمل حتما بعد از چند وقت خراب می شود و اصطلاحا بینی گوشتی برگشت می کند.

در گذشته با توجه به نبود امکانات و دانش کافی برای انجام عمل بینی گوشتی بعد از مدتی حالت زیبای بینی بعد از عمل خراب می شد و شکل پهن و عریض آن برگشت می کرد.

بنا به گفته دکتر علی بصام، جراح بینی در تهران، امروزه نتیجه عمل بینی گوشتی بر نمی گردد؛ چرا که بسیاری از جراحان بینی توانایی لازم برای انجام ترمیم بینی های گوشتی را به خوبی کسب کرده اند.

عوامل موثر بر روی نتیجه عمل بینی گوشتی کدامند؟

از مهم ترین عواملی که بر روی نتیجه ی جراحی بینی های گوشتی تاثیر گذار هستند، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

جنس پوست بینی

اصلی ترین ویژگی بینی های گوشتی را می توان ضخیم و سنگین بودن پوست آن ها دانست. این خاصیت باعث می شود که در صورت عدم تقویت غضروف ها و به طور کلی اسکلت بینی، حالت آن پس از مدتی تغییر پیدا کرده و افتادگی پیدا می کند.

اسکلت ضعیف

اسکلت بینی شامل غضروف ها و استخوان است. زمانی که بینی شما از نوع گوشتی است، اسکلت ضعیف آن برای گرفتن بهترین نتیجه از عمل به تقویت نیاز دارد و به این ترتیب اگر این تقویت صورت نگیرد، ممکن است افتادگی نوک بینی به سمت پایین به دلیل تاثیر جنس پوست صورت بگیرد.

امروزه جراحان بینی با استفاده از روش هایی مانند پیوند غضروف به بینی می توانند اسکلت آن را تقویت نموده و استحکام آن را بیشتر کنند. البته لازم به ذکر است که در صورتی که نخواهید پیوند برایتان صورت بگیرد و با این حال نتیجه ای دائمی از عمل بینی داشته باشید، امکان گرفتن این نتیجه با بهره گیری از تکنیک عمل بینی بسته وجود دارد.

هزینه عمل بینی گوشتی چقدر است؟

یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیر گذار بر روی تصمیم گیری افراد برای انجام انواع عمل بینی، هزینه عمل بینی است. هر چه هزینه جراحی بینی برای فرد مناسب تر باشد، انگیزه و علاقه ی وی برای انجام این جراحی بیشتر می شود.

نمی توان به طور کلی قیمت جراحی بینی را برای همه ی افراد یکسان در نظر گرفت. چرا که ویژگی های بینی هر فردی با فرد دیگر متفاوت است و باید برای گرفتن نظر و هزینه ی قطعی یک جلسه مشاوره با جراح انتخابی خود بگذرانید.

دکتر علی بصام در رابطه با تاثیر هزینه عمل بینی بر روی نتیجه ی این جراحی می گویند:

" شما نباید هزینه این جراحی را ملاک انتخاب خود قرار دهید، بلکه از همه چیز مهم تر این است که بتوانید با دیدن نمونه کارهای یک جراح بینی و گذراندن یک جلسه مشاوره با وی انتخاب درستی در این زمینه داشته باشید."

آیا می توان بینی گوشتی را به مدل های مختلف عمل کرد؟

در گذشته جراح بینی برای بهبود حالت بینی های گوشتی بدون توجه به خاصیت ها و ویژگی های منحصر به فرد این نوع بینی، تنها اندازه ی آن را تا حد ممکن کاهش می داد.

این اقدام باعث افزایش ضعف اسکلت بینی و در نتیجه بالا رفتن احتمال برگشت آن به حالت قل از عمل خود می شد.

همچنین در آن دوران نمی توانستید انتظار داشته باشید که بینی تان به شکل دلخواهتان در بیاید چرا که به دلیل وجود ویژگی های محدود کننده برای بینی های گوشتی، امکان ایجاد تغییرات گسترده بر روی بینی وجود نداشت.

امروزه می توان بینی گوشتی را به مدل طبیعی یا فانتزی (بسته به شرایط بینی و حالت دلخواه فرد) عمل کرد. در ادامه در رابطه با مدل های عمل بینی گوشتی توضیحات مناسبی را ارائه خواهیم کرد.

عمل بینی گوشتی طبیعی

آقایان بیشترین داوطلبان انجام عمل بینی طبیعی هستند. چرا که می خواهند اصطلاحا حالت طبیعی و مردانه ی بینی شان حفظ شود. در این میان خانم هایی هم هستند که دوست دارند جراحی بینی نامحسوس باقی مانده و خیلی مشخص نشود.

در گذشته جراحان بینی بدون استثنا بینی های گوشتی را به شکل فانتزی عمل می کردند چون همان طور که گفته شد، تنها می توانستند سایز آن را تا حد امکان کوچک کنند.

امروزه دیگر چنین محدودیتی وجود ندارد و انجام جراحی بینی طبیعی گوشتی نیز یکی از روتین های حوزه ی جراحی بینی محسوب می شود.

عمل بینی گوشتی فانتزی

اگر می خواهید بینی کوچک، سر بالا و عروسکی داشته باشید، باید آن را به مدل فانتزی عمل کنید. اگر نوع بینی شما گوشتی باشد و خواهان داشتن چنین ویژگی های برای آن باشید، می توانید این موضوع را با جراح خود در میان بگذارید.

اهمیت مشاوره قبل از عمل بینی گوشتی

مزایای این جلسه مشاوره عبارتند از:

  • جراح خواهد دانست که انتظارات دقیق شما از انجام جراحی چیست.
  • با صحبت با جراح در مورد بیهوشی و اقدامات قبل از عمل می توانید نگرانی های خود را به خوبی بر طرف کنید.
  • نوع بینی شما بعد ار انجام معاینات و بررسی ها توسط پزشک مشخص خواهد شد.

نتیجه عمل بینی گوشتی چگونه خواهد بود؟

با این که عمل بینی گوشتی از جراحی بینی استخوانی سخت تر است اما با این حال بسیاری از جراحان می توانند نتایج درخشانی را در روند این جراحی به دست آورند.

دکتر بصام خاطرنشان می کنند که:

" پزشک با اطلاع از دغدغه های شما در رابطه با عمل زیبایی بینی می تواند بهترین راه را برای برآورده کردن انتظاراتتان انتخاب کند. با این حال او موظف است علاوه بر معرفی مزایای عمل بینی، معایب و عوارض احتمالی آن را نیز به اطلاعتان برساند."

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با جراحی بینی به لینک زیر مراجعه کنید.

dr-bassam.ir