حدود یک سال پیش واژه‌هایی مانند کرونا، تست کرونا و تست کرونا در منزل در فرهن لغات ما انسان‌ها جایی نداشت اما امروزه به علت شیوع این ویروس، همه‌ی ما این واژگان آشنایی داریم و به دنبال چنین خدماتی هستیم. طبیعتا گسترش چنین خدماتی در سایر شهرها و استان‌ها می‌تواند کمک بسیار بزرگی به مردم کرده و آن‌ها را از مراجعه به مراکز درمانی آلوده باز دارد. به همین دلیل است که مجموعه‌ی هوم‌کا، خدمت تست کرونا در منزل کرج نیز ارائه داده است.

علاوه بر این مجموعه هوم کا خدماتی نظیر آزمایش در منزل ، تزریقات در منزل ، فیزیوتراپی در منزل و... را توسط پرستاران حرفه‌ای و آموزش دیده به شما عزیزان ارائه می‌دهد.

 

مزایای تست کرونا در منزل کرج

احتمالا همه‌ی شما از مزیت‌های انجام تست کرونا در منزل کرج آگاهی دارید و صحبت درباره‌ی آن، اضافه‌گویی است اما خوب است که بار دیگر به تعدادی از این مزیت‌ها اشاره کنیم تا اگر هنوز هم درباره‌ی انجام تست کرونا در منزل کرج شک دارید، با مطالعه‌ی این موارد شکتان برطرف شود:

  • این روزهابا شیوع حداکثری ویروس کرونا، حضور در هر تجمع یا مکان پر رفت و آمد، خطر ابتلای ما به ویروس کرونا را افزایش می‌دهد. مخصوصا اگر این مکان‌، مرکز درمانی یا آزمایشگاه باشد. به همین دلیل بهتر است برای کاهش ریسک ابتلای خود و خانواده به این ویروس، از تست کرونا در منزل کرج بهره ببریم.
  • تست کرونا در منزل کرج و در محیط امن و آرام خانه، استرس و نگرانی ما را تا حد خوبی کاهش می‌دهد. می‌دانید که استرس یکی عوامل مهم تضعیف‌کننده‌ی سیستم ایمنی بدن است. به همین دلیل هرچه بیشتر بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم که استرس و اضطرابمان در این شرایط کمتر شود، می‌توانیم با روحیه‌ی بهتری با این وضعیت کنار بیاییم. تست کرونا در منزل کرج از جمله راهکارهایی است که می‌تواند استرس ما را کاهش داده و آرامش و راحتی را برای ما به ارمغان بیاورد.

دقت تست کرونا در منزل کرج

آیا می‌توان به نتایج تست کرونا در منزل کرج اعتماد کرد؟ بله! چرا که روش‌های نمونه‌گیری در منزل تفاوتی با روش‌های نمونه‌گیری در آزمایشگاه‌ها نمی‌کند. در حال حاضر معتبرترین تست موجود، تست مخاطی پی سی آر است که از طریق نمونه‌گیری حلق و بینی به وسیله‌ی یک سواپ پنبه‌ای انجام می‌گردد. ( Real Time PCR ). چون مجموعه‌ی هوم‌کا با آزمایشگاه‌های معتبری نظیر آزمایشگاه‌های رویان و مندل کار می‌کند، می‌توان به نحوه‌ی نمونه‌گیری و نتایج تست‌ها تا حد خوبی اعتماد نمود.

زمان پاسخدهی تست کرونا در منزل کرج

بسته به نیازی که در این زمینه دارید، می‌توانید زمان‌های مختلفی نظیر پاسخدهی ۱۲ ساعته، ۲۴ ساعته و ۴۸ ساعته را انتخاب کنید. برای درخواست تست کرونا در منزل کرج، می‌توانید به وبسایت هوم‌کا مراجعه کرده و یا از طریق تماس با شماره‌ی 02191025595 درخواست خود را ثبت نمایید. همچنین می‌توانید از طریق تماس با این مجموعه‌، از کارشناسان درباره‌ی کرونا و تست کرونا در منزل کرج، مشورت‌های لازم را نیز دریافت نمایید.

آیا تست کرونا در منزل کرج شامل بیمه می‌شود؟

بله! در صورتی که قصد داشته از بیمه‌ی خود استفاده کنید، می‌توانید این مورد را با مجموعه‌ی هوم‌کا در میان بگذارید تا قبض آزمایشگاه نیز برای شما ارسال شود و بتوانید از بیمه‌ی خود استفاده نمایید.

تفاوت تست پی سی آر و آنتی بادی در چیست؟

تست آنتی بادی از طریق نمونه‌گیری خون انجام می‌شود و در آن دو فاکتور igg و igm  بررسی می‌گردد. تست آنتی‌بادی دقت کمتری از تست پی‌سی‌آر داشته و هزینه‌ی کمتری هم دارد. در موارد نادر تست آنتی‌بادی می‌تواند نتیجه‌ی اشتباه را اعلام کند و در عوض تست آنتی‌بادی نتیجه‌ی درستی اعلام کند. به همین علت توصیه می‌شود ترکیبی از این تست‌ها انجام شود. اما اگر قصد دارید از بین این دو تست یکی را انتخاب کنید، توصیه‌ی ما تست پی سی آر است.

تست پی سی آر قرقره‌ای چیست؟

تست پی سی آر قرقره‌ای به این صورت انجام می‌شود که فرد، محلول سرولوژی را قرقره می‌کند و داخل لوله‌های کشت می‌ریزد. در این فرایند، پرستار متخصص در کنار فرد است و او را در این مسیر راهنمایی و همراهی می‌کند. اگر شما مایل به انجام این نوع تست هستید در هنگام ثبت درخواست باید این نکته را ذکر کنید تا پرستاران، امکانات لازم را برای انجام این نمونه‌گیری فراهم آورند.

آیا پرستاران نکات بهداشتی را در هنگام انجام تست کرونا در منزل کرج رعایت می‌کنند؟

بله. چون تست کرونا در منزل کرج گرفته می‌شود پرستاران مجموعه پروتکل‌های بهداشتی نظیر کمترین تماس با وسایل خانه و تعویض دستکش پس از انجام هر نمونه‌گیری را انجام خواهند داد. به طور کلی نیز محیط خانه بسیار امن‌تر و بهداشتی‌تر از محیط‌هایی ماند مراکز درمانی وآزمایشگاه‌هاست.

اگر جواب تست کرونا در منزل کرج مثبت شد چه کار کنیم؟

در وهله‌ی اول بهتر است خونسردی خودتان را حفظ کنید و تلاش کنید تا استرس و اضطراب بر شما مستولی نگردد. در مرحله‌ی دوم بهتر است با یک پزشک متخصص تماس حاصل کنید تا موارد لازم را به شما بیان کند. در این زمینه نیز می‌توانید از مجموعه‌ی هوم‌کا کمک بگیرید. هوم‌کا برای بیمارانی که مبتلا به کرونا هستند خدماتی را فراهم کرده که افراد بتوانند در منزل خود، از خدمات و امکانات مورد نیاز در مسیر بهبودی بهره‌مند شوند.

با استفاده از این خدمت شما می‌توانید با پزشک در تماس باشید و به صورت دوره‌ای در منزل خود توسط پزشک ویزیت شوید. به صورت دوره‌ای مواردی مانند فشار خون، اکسیژن خون و .. را بررسی کنید. در صورت نیاز به تزریقات، این خدمت را از هوم‌کا درخواست دهید تا متخصصان به محل زندگی شما مراجعه کرده و عمل تزریق را برای شما انجام دهند. همچنین می‌توانید فردی را به عنوان مراقب در کنار خود داشته باشید تا کارهای منزل را برای شما انجام دهد و شما در منزل فقط به استراحت بپردازید.

همچنین می‌توانید مشاوره‌های لازم در زمینه‌ی قرنطینه و نحوه‌ی انجام آن را از کارشناسان هوم‌کا دریافت نمایید.

نحوه درخواست تست کرونا در منزل کرج

مهم نیست ساکن کدا منطقه از مرج هستید. اگر به تست کرونا در منزل کرج احتیاج دارید می‌توانید به وبسایت هوم‌کا مراجعه کرده و درخواست خود را به صورت رایگان ثبت نمایید. همچنین می‌توانید این کار را از طریق تماس با شماره 02191025595 انجام دهید. پس از ثبت و نهایی شدن درخواست، پرستاران در همان مکان و زمانی که شما تعیین کرده‌اید حضور پیدا خواهند کرد و نمونه‌گیری را انجام خواهند داد. سپس این نمونه به آزمایشگاه‌ مورد نظر خواهد رسید و بررسی‌های لازم به منظور تشخیص ویروس کرونا بر روی آن انجام خواهد شد.

درباره تست کرونا در منزل کرج سوالی دارید؟

اگر هر سوال دیگری در زمینه‌ی تست کرونا در منزل کرج دارید می‌توانید با شماره‌ی 02191025595 تماس حاصل کنید تا کارشناسان مجموعه‌ی هوم‌کا شما را راهنمایی کنند. امیدواریم این خدمات در این دوران، اندکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های شما کاسته و بتواند به شما در این مسیر، یاری برساند.