زنجبیل

زنجبیل یکی از سالم ترین و خوشمزه ترین ادویه ها است. این ادویه، سرشار از مواد مغذی و ترکیبات بیواکتیو است که فواید بسیار زیادی بر بدن و مغز شما دارد. در این مقاله برآنیم تا 11 نمونه از فواید سلامتی بخش زنجبیل را که به واسطه تحقیقات علمی به اثبات رسیده است، بیان کنیم:

 

1. زنجبیل حاوی ماده ای با خواص دارویی بسیار قوی به نام Gingerol است.

زنجبیل یک گیاه گلدار بوده و خاستگاه آن، کشور چین است. این گیاه، ارتباط بسیار نزدیکی با زردچوبه، هل و خولنجان شیرین دارد. بخشی از زنجبیل که زیر خاک می باشد (ریزوم)، همان قسمتی است که عمدتاً به عنوان ادویه به کار می رود.

زنجبیل در اشکال مختلف دارویی استفاده می شده است. این ادویه برای کمک به گوارش، کاهش تهوع، و کمک به مبارزه با آنفلوانزا و سرماخورددگی و غیره استفاده می شده است. زنجبیل را می توان به صورت تازه، خشک شده، پودر شده و یا روغن و عصاره استفاده نمود. زنجبیل را برای فراوری مواد غذایی و یا آرایشی، بدان می افزایند.

عطر و مزه منحصر به فرد زنجبیل ناشی از روغن های طبیعی آن به ویژه Gingerol است. Gingerol مهمترین ترکیب بیواکتیو موجود در زنجبیل و عامل بسیاری از خواص درمانی آن است. این ترکیب دارای اثرات بسیار قوی ضد التهابی و آنتی اکسیدانتی می باشد.

 

2. زنجبیل می تواند تهوع را به ویژه در هنگام صبح، درمان کند.

زنجبیل بر روی تهوع بسیار موثر است. برای مثال این گیاه از گذشته های بسیبار دور برای درمان دریازدگی به کار می رفته است و شواهد حاکی از موثر بودن آن است. این ماده همچنین می تواند تهوع و استفراغ پس از اعمال جراحی و پس از شیمی درمانی در بیماران سرطانی را از بین ببرد. ولی طبق مطالعات، در مورد تهوع دوران بارداری بسیار موثرتر است.

اگرچه زنجبیل جزو مواد بی خطر در نظر گرفته می شود، هنگام بارداری، مصرف مقدار زیادی از آن، باید با مشورت پزشک صورت گیرد. بعضی از افراد معتقدند که میزان بالای آن، می تواند باعث افزایش ریسک سقط جنین شود ولی این موضوع تاکنون ثابت نشده است.

 

3. زنجبیل می تواند درد عضلانی را کاهش دهد.

تحققات نشان داده اند که زنجبیل می تواند برای کاهش تدریجی درد عضلانی ناشی از تمرین های بدنی موثر باشد. این تاثیرات ممکن است مرتبط با خواص ضدالتهابی زنجبیل باشد.

 

4. اثرات ضدالتهابی زنجبیل می تواند به درمان استئوآرتریت کمک کند.

استئوآرتریت یک بیماری شایع است که در آن، مفاصل تحلیل می روند و این موضوع باعث ایجاد علائمی چون درد مفاصل و سفتی مفاصل می شود. در یک آزمایش، مبتلایان به استئوآرتریت زانو که زنجبیل مصرف می کردند، درد کمتری داشته و نیز داروی ضد درد کمتری نیاز داشتند.

تحقیقات دیگری نیز نشان داده اند که اعمال موضعی مخلوطی از زنجبیل، کندر، دارچین و روغن کنجد، می تواند درد و سفتی مفاصل را در مبتلایان به استئوآرتریت کاهش دهد.

 

5. زنجبیل مستقیماً باعث کاهش قند خون و ریسک فاکتورهای بیماری های قلبی می شود.

زنجبیل دارای خواص آنتی بیوتیکی بسیار قوی است. طی تحقیقات اخیر بر روی 41 بیمار دیابتی نوع 2، 2 گرم پودر زنجبیل در روز، قند خون ناشتا را تا 12 درصد کاهش می دهد. همچنین زنجبیل باعث کاهش فاکتورهای مرتبط با بیماری های قلبی در خون می شود. ولی به یاد داشته باشید که این ها نتیجه یک تحقیق کوچک است و نیاز به مطالعات و تحقیقات گسترده تری دارد.

 

6. زنجبیل به درمان سوء هاضمه مزمن کمک کند.

سوء هاضمه مزمن، با علائمی چون درد راجعه و احساس ناراحتی در قسمت بالایی معده مشخص می شود. اعتقاد بر این است که تاخیر در تخلیه معده اصلی ترین عامل سوء هاضمه است. زنجبیل به طور چشم گیری می تواند تخلیه معده را در چنین افرادی سرعت بخشد.

پس از خوردن سوپ، زنجبیل باعث کاهش زمان تخلیه غذا از معده، از 16 به 12 دقیقه می شود. تحقیقات نشان داده اند خوردن 1.2 گرم زنجبیل قبل از وعده غذایی، تخلیه معده را تا 50 درصد سرعت می بخشد.

 

7. پودر زنجبیل می تواند باعث کاهش درد های قاعدگی شود.

یکی از کاربردهای رایج زنجبیل، برای کاهش درد، مثلاً کاهش درد قاعدگی است. تحقیقات نشان داده اند، دریافت 1 گرم پودر زنجبیل به طور روزانه در 3 روز اول قاعدگی، به اندازه مفنامیک اسید و ایبوپروفن بر روی کاهش درد موثر است.

 

8. زنجبیل باعث کاهش سطح کلسترول می شود.

میزان بالای LDL یا همان کلسترول بد خون، با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط است. غذایی که می خورید اثر زیادی روی میزان LDL دراد. طی یک تحقیق، 3 گرم پودر زنجبیل باعث کاهش چشمگیر در میزان کلسترول بد و همچنین تری گلیسیرید می شود.

 

9. زنجبیل حاوی ماده ای است که می تواند از سرطان پیشگیری کند.

سرطان یک بیماری جدی است که با رشد غیرقابل کنترل سلول های غیرطبیعی مشخص می شود. عصاره زنجبیل یک درمان برای برخی از انواع سرطان ها است. خواص ضدسرطانی زنجبیل با gingerol مرتبط است که به میزان زیاد در زنجبیل خام موجود است.

شواهدی هر چند اندک، وجود دارد که نشان می دهد زنجبیل می تواند در برابر سرطان پانکراس، سینه و تخمدان موثر باشد.

 

10. زنجبیل می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد و از آن در برابر آلزایمر محافظت کند.

استرس اکسیدتیو و التاب مزمن می تواند فرایند پیری را تسریع کند. این دو اتفاق، از عوامل اصلی بیماری آلزایمر و زوال عقل مرتبط با افزایش سن، تلقی می شوند.

برخی از مطالعات نشان می دهند که آنتی اکسیدانت ها و ترکیبات بیواکتیو موجود در زنجبیل می تواند از پاسخ های التهابی مغز جلوگیری کند. شواهدی نیز وجود دارد که زنجبیل به طور چشمگیری عملکرد مغز را افزایش می دهد. تحقیق بر روی 60 زن میانسال حاکی از بهبود عملکرد حافظه با مصرف زنجبیل بوده است.

 

11. ترکیبات فعال موجود در زنجبیل می تواند به مبارزه با التهابات کمک کند.

Gingerol ماده بیواکتیو موجود در زنجبیل تازه، می تواند خطر التهابات را کاهش دهد. در حقیقت، عصاره زنجبیل، می تواند از رشد بسیاری از انواع باکتری ها جلوگیری نماید. این ماده در برابر باکتری های دهانی مرتبط با بیماری های لثه، مثل التهاب لثه موثر است.

زنجبیل تازه همچنین می تواند در برابر ویروس RSV که عامل التهابات تنفسی است، موثر باشد.