امروزه شرکت در کنکور و قبولی در این آزمون سرنوشت‌ساز تبدیل به یکی از مهم‌ترین دغدغه دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان شده است. به‌طوری‌که دانش‌آموز از پایه‌های پایین‌تر شروع به آماده‌شدن برای شرکت در آزمون کنکور و همچنین خرید کتاب کنکور برای قبولی و بالابردن مهارت تست‌زنی خود می‌کنند.

ازآنجاکه قبولی در این آزمون ارتباط مستقیمی با سرنوشت دانش‌آموزان و به‌ویژه آینده شغلی آنها دارد پس لزوم آمادگی موفقیت در این آزمون سرنوشت‌ساز امری اجتناب‌ناپذیر است.

برای قبول شدن در این آزمون لازم است دانش‌آموز در کنار مطالعه دروس سال‌های دبیرستان از کتاب‌های کمک‌آموزشی و تست‌زنی نیز استفاده کند.

بسیاری از کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور طیف وسیعی از کتاب‌های آمادگی برای کنکور و تست‌زدن را عرضه می‌کنند همچنین برای خرید کتاب کنکور می‌توانید به کتاب‌فروشی‌های آنلاین نیز مراجعه کنید.

برای قبولی در آزمون ۱۴۰۱ ابتدا لازم است یک برنامه‌ریزی کامل برای خواندن همه دروس داشته باشید. همچنین می‌توانید در کنار آن با ثبت‌نام در مؤسسات آموزشی و آمادگی کنکور نیز استفاده کنید.

برای رسیدن به بهترین نتیجه در این آزمون بهتر این است که دانش‌آموز از سال اول دبیرستان شروع به یادگیری مهارت‌های تست‌زنی و مطالعه کتاب‌های کنکور کند.

اغلب دانش‌آموزان به دلیل حساسیت بالای این آزمون دچار استرس شدیدی می‌شوند. این استرس ممکن است نتیجه زحمات چندساله یک دانش‌آموز را به هدر دهد ازاین‌رو لزوم داشتن اعتمادبه‌نفس و خودباوری در دانش‌آموز بسیار ضروری است.

همچنین لازم است خانواده‌ها در امر مدیریت استرس فرزندان خود و دور کردن ترس از قبول نشدن و عواقب آن بسیار کوشا باشند.

یکی از راه‌های مؤثر در ایجاد انگیزه قبولی در دانش‌آموز در کنار خرید کتاب‌های کنکور صحبت و مشاوره با کنکوری‌های سال‌های پیش که رتبه‌های برتر را کسب کرده‌اند است. دانش‌آموز با مشاوره با این افراد می‌تواند ترس‌های خود را کنار گذاشته و خود را به قبولی نزدیک‌تر بداند.

امروزه در بسیاری از مؤسسات کنکور سراسر کشور این خدمات ارائه می‌شود.

برای قبولی در آزمون کنکور همچنین لازم است دانش‌آموز تمام دروس دبیرستان را به‌خوبی یاد گرفته و مطالعه مستمر و فراوانی از این کتب داشته باشد.

یادگیری بسیاری از این دروس ممکن است برای دانش‌آموزان اندکی دشوارتر باشد مانند دروس ریاضی شیمی، فیزیک و غیره ازاین‌رو خرید کتاب‌های کنکور و به‌ویژه استفاده از کتاب‌ های کنکور ریاضی شیمی، فیزیک و دروس دیگر را لازم است در دستور کار خود قرار دهید.

از نظر بسیاری از کارشناسان این زمینه بهترین محتوای کنکور ۱۴۰۱ و منبع مورداستفاده در دروس اختصاصی برای دانش‌آموزان باید بتواند در ابتدا مفاهیم دروس را به طور کامل به دانش موز آموزش دهد و سپس آموزش مهارت تست‌زنی را در یک‌زمان کوتاه به طور کامل آموزش دهد.

بسیاری از منابع و کتاب‌های آمادگی برای کنکور این نوع روش‌ها را به‌خوبی برای دانش‌آموز به شکل مرحله‌به‌مرحله آموزش می‌دهند. پس لازم است با خرید یک کتاب کنکور مناسب و مطالعه کامل در کنار دروس دبیرستان برای شرکت در این آزمون سرنوشت‌ساز آماده شوید.

بیشتر کتاب‌های آمادگی برای کنکور به‌صورت درس‌نامه و تست‌های مختلف قوی نوشته می‌شوند و درصد کمی به مهارت تست‌زنی می‌پردازند. پس لازم است هنگام خرید کتاب کنکور نمونه‌ای را انتخاب کنید که بتواند بیشترین کمک را در یادگیری هر سه این مباحث به شما بکند.

در آزمون کنکور رقابت برای قبولی در رشته‌های پر طرف‌دار بسیار تنگاتنگ است و اگر تمایل به قبولی در یکی از این رشته‌ها و آینده شغلی بهتر را دارید پس لازم است از سال‌های دبیرستان و از کلاس دهم شروع به آماده‌شدن در این رقابت حساس کنید. شما می‌توانید با یک برنامه‌ریزی حساب شده به یکایک دروس مسلط شوید و با نهایت آمادگی به سراغ این رقابت بزرگ بروید. همچنین می‌توانید در تابستان و ثبت‌نام در مؤسسات آموزشی به روند آموزشی خود کمک کنید.

اگر هم تمایلی به این کار ندارید می‌توانید با خرید کتاب‌های کنکور و مطالعه تمام نکات و یادگیری آنها به موفقیت دست پیدا کنید.

یک روش برای دانستن اینکه از کجا و کدام درس باید شروع کنید این است که در آزمون‌های تعیین سطح شرکت کنید. با این روش نقاط ضعف و قدرت خود در دروس را به‌خوبی پیدا می‌کنید و به‌راحتی متوانید برای خرید کتاب کنکور مناسب اقدام کنید.

کنکور یک رویداد مهم برای بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها است. این رویداد مهم نتیجه مستقیمی در آینده شغلی و سرنوشت دانش‌آموزان دارد. وجود رقابت تنگاتنگ بر سر رشته‌های پرطرف‌داری همچون پزشکی می‌تواند این رقابت را حساس‌تر کند.

پس لازم است دانش‌آموز، خود را برای کسب رتبه بهتر و درنتیجه قبولی در رشته دلخواهش کاملاً آماده کند و این کار را با داشتن یک برنامه‌ریزی دقیق برای یادگیری تمام دروس عمومی و اختصاصی با زمان‌بندی مشخص انجام دهد.

در کنار این کار بهتر است با ثبت نان در کلاس‌های کنکور و شرکت در کلاس‌های آن پایه خود را قوی‌تر کند. خرید کتاب‌های کنکور مناسب بسیار مهم و ضروری است انتخاب یک کتاب مناسب می‌تواند کمک بزرگی به موفقیت شما بکند.

ازاین‌رو در انتخاب و خرید کتاب کنکور دقت بالایی داشته باشید و یک کتاب کامل و جامع که به تمام مباحث پرداخته باشد و دارای آزمون‌های تست‌زنی و تکنیک‌های تست‌زنی باشد را انتخاب کنید.

شرکت در آزمون‌های تعیین سطح را نیز فراموش نکنید تا بهتر بدانید که باید کدام درس را بیشتر بخوانید. دقت کنید که در سال‌های اخیر به علت مفهومی شدن دروس لزوم استفاده و خرید کتاب‌های کنکور بیشتر احساس می‌شود تا دانش‌آموز با مطالعه آنها بتواند درک بهتری از مفاهیم کتب درسی داشته باشد.

خوب است بدانید که بسیاری از دانش‌آموزان که در دوران دبیرستان از معدل‌های بالایی برخوردار بودند به دلیل مفهومی بودن سؤالات کنکور نتوانستند نتایج مطلوبی را کسب کنند دلیل اصلی آن نیز تسلط نداشتن بر پاسخ‌ها و مطالعه به‌صورت تشریحی و همچنین عدم مهارت در تست‌زنی است.

برای قبولی در آزمون کنکور سراسری لازم است دانش‌آموزان در مطالعه دروس بتوانند مفهوم دقیق مباحث را به‌خوبی درک کنند و به‌صورت مرور کردن به‌راحتی از دروست کار نکنند. مخصوصاً برای دروسی که در آن ضعف بیشتری احساس می‌شود بهتر است زمان بیشتری گذاشته و نکته به نکته این دروس را به‌خوبی یاد بگیرند.

شما می‌توانید با خرید کتاب کنکور مناسب خود را برای کنکور آماده کنید و بسیاری از این مفاهیم را به‌راحتی درک کرده و روز آزمون با هیچ مشکلی روبرو نخواهید شد. خانواده‌ها نیز باید از ایجاد استرس برای دانش آموزش جلوگیری کنند تا دانش‌آموز بتواند با خیالی آسوده از این آزمون سرنوشت‌ساز با موفقیت بیرون بیاید.