امروزه با توجه به شرایط موجود، اشخاص برای راهنمایی و مشاوره تخصصی در امور مختلف حقوقی خود با سختی ها و موانعی همراه هستند. از جمله این موارد می توان به هزینه مشاوره حضوری، زمان و مسافت، به نتیجه نرسیدن مذاکره با وکیل در شرایط کنونی و لزوم عدم رفت و آمد غیر ضروری اشاره نمود که این امر منجر شده تا بستری فراهم شود که اشخاص در ابتدای امر با تماس تلفنی و برقراری ارتباط با وکیل پایه یک دادگستری موضوع خود را مطرح و مشاوره حقوقی تلفنی دریافت نمایند. سپس در صورت لزوم، مراجعه حضوری به دفتر وکیل جهت ادامه کار داشته باشند. موضوعات مختلفی از این طریق قابل طرح هستند که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره خواهد شد.

استفاده از مشاوره حقوقی تلفنی در دعاوی حقوقی

با توجه به گستردگی موضوعات حقوقی و اینکه پروسه قانونی پیچیده ای در غالب این پرونده ها وجود دارد، مشاور حقوقی باید در تماس تلفنی با شخص متقاضی مشاوره حقوقی تلفنی، راهنمایی های لازم در خصوص پرونده های حقوقی را ارائه نماید تا آن شخص بتواند آگاهانه بهترین راه را برای رسیدن به نتیجه مورد نظر خود را انتخاب نماید یا اینکه پیگیری پرونده خود را به آن وکیل بسپارد. مشاور حقوقی تلفنی نیز کسی است که علاوه بر دانش حقوقی کافی و اشراف کامل به موضوعات گوناگون، از رویه قضایی نیز آگاهی کامل داشته باشد و بدون توجه به تمکن مالی متقاضی، راهنمایی لازم و کاملی را ارائه دهد. البته لازم به ذکر است که به علت کمبود زمان و عدم دسترسی به مدارک موجود نزد متقاضی، حضور شما در دفتر وکالت جهت دریافت مشاوره حضوری موثر تر خواهد بود.

استفاده از مشاوره وکیل تلفنی در دعاوی کیفری

در مشاوره حقوقی تلفنی دعاوی کیفری، وکیل و یا مشاور حقوقی تلفنی با در نظر گرفتن موضوع و استفاده از تجارب خود می تواند بهترین مشاوره ها و راهنمایی ها را به اشخاص متقاضی ارائه دهد. به  خصوص در پرونده های کیفری، حضور وکیل متخصص به جهت ضمانت اجراهای سنگین کیفری بیشتر از سایر موضوعات اهمیت خود را نشان می دهند. زیرا موضوعات و دعاوی کیفری به دلیل وجود این ضمانت اجراها و قوانین سخت گیرانه از حساسیت های بالاتری نسبت به سایر دعاوی برخوردار هستند که این امر لزوم بهره گیری از تجربیات یک مشاور یا وکیل در خصوص این دعاوی را بیشتر می کند.

استفاده از مشاوره تلفنی حقوقی در دعاوی ملکی

دعاوی ملکی از جمله دعاوی هستند که شامل تخلیه ملک، الزام به تحویل ملک، الزام به تنظیم سند و موضوعاتی از این قبیل می شوند. این دعاوی از لحاظ اهمیت، آن دسته از دعاوی هستند که اگر اشخاص فاقد دانش حقوقی به تنهایی و بدون حضور وکیل یا اخذ مشاوره حقوقی، وارد این موضوعات شوند نه تنها به خواسته های خود نمی رسند بلکه ممکن است عدم آگاهی آنان منجر به پایمال شدن حقوقشان نیز بشود. بنابراین بهتر آن است که از همان ابتدای امر با انجام مشاوره حقوقی تلفنی و یا با اخذ وکیل پایه یک دادگستری و سپردن پرونده خود به وی از حقوق خود حفاظت های لازم را انجام نمایند.

ویژگی های استفاده از مشاوره حقوقی تلفنی

در حال حاضر با توجه به حجم زیاد پرونده های موجود در دادگاه ها، دادسرا ها، شورا های حل اختلاف و نیز تعداد زیاد فارغ التحصیلان رشته حقوق و آزمون وکالت و گستردگی موضوعات و مسائل حقوقی، بازار خدمات حقوقی نظیر مشاوره حقوقی و قبول وکالت در دعاوی مختلف بسیار داغ است. علاوه بر این، به دلیل رقابتی بودن فضای ذکر شده بسیاری از موسسات حقوقی و دفاتر وکالت اقدام به انجام مشاوره حقوقی رایگان می‌ نمایند. اما باید توجه داشت که امر مشاوره حقوقی یک کار به شدت تخصصی است و هر فردی به صرف داشتن مدرک حقوقی صلاحیت ارائه مشاوره را ندارد. حتی در برخی موارد دیده می ‌شود که افرادی که از دانش حقوقی برخوردار نیستند با ارائه مشاوره غلط موجب تضییع حقوق افراد و ایجاد مشکلات عدیده برای افراد می‌ شوند. اما بهره گیری از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی از سایت ها و موسسه های مورد اطمینان دارای مزایای بسیار مفیدی است. به طور کلی می ‌توان مزایای مشاوره حقوقی تلفنی را به شکل زیر خلاصه کرد:

- آگاه شدن افراد از روند دعاوی حقوقی و کیفری و پیشگیری از بوجود آمدن مشکلات در روند پرونده

- صرف کمترین زمان و هزینه و عدم نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر وکالت و یا موسسات حقوقی

- امکان استفاده از نظرات افراد متخصص نظیر وکیل و یا مشاور حقوقی در سریع ‌ترین زمان ممکن با کمترین هزینه

- پاسخ به سوالات حقوقی تخصصی

نتیجه گیری

بدون شک، تمامی افرادی که در جامعه زندگی می ‌کنند در تمامی شئونات زندگی خود به خصوص زندگی زناشویی و خانواده، کار و فعالیت‌های اقتصادی، تعامل با افراد دیگر و … همواره با مسائل و مشکلات حقوقی برخورد می ‌کنند. بنابراین، هر فردی برای حل دغدغه‌ های حقوقی خود می ‌بایست از یک فرد متخصص استفاده نماید. مشاوره حقوقی تلفنی یکی از بهترین راهکارهایی است که افراد می ‌توانند نسبت به یافتن پاسخ سوالات حقوقی خود اقدام کنند. با استفاده از مشاوره حقوقی، موکلین می ‌توانند در سریع ‌ترین زمان ممکن یک آگاهی نسبی نسبت به مشکل حقوقی خود پیدا کرده و براساس آن راهنمایی ‌های شخص مشاور و یا وکیل اقدام به طرح دعوی و یا پیگیری پرونده نمایند و علاوه بر این در صورت صلاح دید و یا تمایل، پرونده خود را به وکیل بسپارند. مشاوره حقوقی تلفنی نسبت به مشاوره حقوقی آنلاین دارای مزایای بیشتری است. در مشاوره با وکیل تلفنی به دلیل مکالمه گفتاری و عدم نیاز به تایپ و خستگی ناشی می ‌توان مسائل را بهتر و با توضیح بیشتر برای مشاور توضیح داد. علاوه بر این مشاور نیز می ‌تواند به طور کامل بر روی مشاوره حقوقی خود تمرکز کرده و پاسخ را به راحت ‌ترین شیوه اعلام نماید. همچنین موکل با شنیدن صدای فرد مشاوره دهنده احساس بهتری نسبت به روند مشاوره حقوقی خواهد داشت. در مشاوره حقوقی تلفنی امکان طرح سوالات مختلف وجود دارد و شاید بتوان گفت بهترین نوع مشاوره حقوقی همین روش است. اما این روش نیز دارای محدودیت‌ هایی نیز می باشد. بعضی سامانه ها به ارائه خدمات مشاوره حقوقی می پردازند که یکی از این سامانه ها دادیاب می باشد. شما می توانید برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی به دادیاب مراجعه نمایید و بهترین مشاوران را برای موضوع تخصصی خود به سلیقه خودتان براساس رزومه تحصیلی و کاری آن ها انتخاب نمایید.