دمنوش به نوشیدنی گفته می شود که معمولا از گیاه های خشک شده تهیه می گردد. امروزه استفاده از دمنوش برای افزایش ایمنی بدن در میان جوامع بسیار مرسوم شده است؛ به گونه ای که بسیاری از افراد از دمنوش برای بهبود بیماری و افزایش سلامتی بدن استفاده می نمایند. استفاده از دمنوش برای افزایش ایمنی بدن مزایای دیگری را برای بدن به ارمغان خواهد آورد. به همین منظور در این مطلب می خواهیم به آموزش 5 دمنوش برای افزایش ایمنی بدن بپردازیم.

اهمیت استفاده از دمنوش

در شرایط کنونی دمنوش ها جایگاه خوبی را در میان جوامع گوناگون بدست آورده اند. همچنین بسیاری از اساتید طب سنتی تاکید بسیاری به استفاده از انواع دمنوش دارند؛ زیرا مصرف مرتب دمنوش خواص زیادی را برای بدن به ارمغان خواهد آورد.

به طور معمول دمنوش ها از میوه های خشک شده، گیاهان و ادویه هایی مانند زعفران تهیه می شوند. بنابراین در ترکیبات دمنوش، ویتامین ها و مواد معدنی گوناگونی وجود دارند که هر یک برای بخشی از بدن مناسب هستند.

آموزش تهیه 5 دمنوش برای افزایش ایمنی بدن

امروزه تهیه دمنوش ها به شیوه های گوناگونی صورت می گیرد؛ به گونه‌ای که بسیاری از افراد آن را از بیرون خریداری کرده و عده‌ای دیگر دمنوش را در منزل تهیه می‌کنند. اما تهیه دمنوش برای افزایش ایمنی بدن آن هم در منزل نیازمند به دانستن شیوه درست کردن آن است. شیوه تهیه 5 دمنوش برای افزایش ایمنی بدن به صورت زیر خواهد بود.

دمنوش بابونه

دمنوش بابونه یک دمنوش مفید برای بدن بوده که مصرف آن خواص زیادی را به همراه خواهد داشت. استفاده از دمنوش بابونه باعث ایجاد احساس آرامش در فرد می شود.

از دمنوش بابونه به عنوان یک دمنوش برای افزایش ایمنی بدن یاد می شود؛ زیرا ترکیبات موجود در بابونه گزینه مناسبی برای تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد بود.

طرز تهیه دمنوش بابونه

برای تهیه دمنوش بابونه تنها کافیست مقداری بابونه خشک شده را درون یک فنجان بریزید. پس از آن باید بر روی بابونه ها مقداری آب جوشیده ریخته و اجازه دهید تا 3 الی 4 دقیقه بماند؛ تا به خوبی دم بکشد. همچنین می توانید روی آن را پوشانیده تا فرآیند دم کشیدن به خوبی انجام شود.

اگر می‌خواهید این دمنوش را برای تعداد افراد بیشتری تهیه کنید بهتر است مقدار بیشتری بابونه را درون یک قوری قرار‌ دهید. پس از آماده شدن دمنوش آن را به وسیله یک چای صاف کن به درون فنجان بریزید. همچنین در کنار این دمنوش می توانید از آب لیمو، عسل و غیره استفاده نمایید.

دمنوش نعناع

دمنوش نعناع به عنوان یک دمنوش برای افزایش ایمنی بدن شناخته می شود. مصرف این دمنوش برای افزایش ایمنی بدن بسیار مفید بوده و خواص زیادی را به ارمغان خواهد آورد.

گیاه نعناع دارای طبعی گرم می باشد که استفاده از آن برای دستگاه گوارش بسیار مفید است. علاوه بر آن مصرف نعناع خواصی همچون بهبود درد معده، روده، سینه و... را به ارمغان خواهد آورد.

طرز تهیه دمنوش نعناع

نحوه تهیه این دمنوش برای افزایش ایمنی بدن بسیار ساده است. برای تهیه کردن آن در ابتدا باید برگه های نعناع را به خوبی شستشو داده و خشک نمایید.

 پس از آن به مقدار 2 قاشق غذا خوری از برگه نعناع تازه را درون یک قوری بریزید. علاوه بر آن باید یک لیوان بزرگ آب جوش را بر روی برگ های نعناع بریزید. در نهایت باید مدت 10 الی 15 دقیقه صبر نمایید تا دمنوش شما آماده شود.

همچنین امکان تهیه این دمنوش با استفاده از برگ نعناع خشک شده وجود خواهد داشت. پس از آماده شدن دمنوش نعناع آن را درون فنجان ریخته و میل نمایید. ناگفته نماند که این دمنوش خوشمزه را می توانید به همراه عسل و نبات استفاده کنید.

دمنوش مریم گلی

دمنوش مریم گلی به عنوان یک دمنوش برای افزایش ایمنی بدن محسوب می شود. در حال حاضر استفاده از این دمنوش برای افزایش ایمنی بدن با استقبال خوبی روبرو شده است. بهتر است بدانید مصرف این دمنوش می تواند سطح ایمنی بدن را تا حد قابل توجهی افزایش دهد.

طرز تهیه دمنوش مریم گلی

تهیه این دمنوش برای افزایش ایمنی بدن از روشی مشابه با سایر دمنوش ها برخوردار است. برای تهیه کردن آن کافیست برگ های مریم گلی را به خوبی با آب سرد شستشو دهید.

پس از آن به میزان 2 قاشق غذاخوری از برگ مریم گلی را درون یک قوری بریزید. در نهایت آب جوش را به میزان کافی به قوری مورد نظر اضافه نمایید. برای دم کشیدن این دمنوش 15 الی 20 دقیقه زمان لازم خواهد بود. در نهایت دمنوش شما آماده بود و می توانید آن را به همراه عسل یا نبات میل نمایید.

دمنوش سیاه‌دانه

دمنوش سیاه‌دانه به عنوان یک دمنوش برای افزایش ایمنی بدن محسوب می گردد. این دمنوش دارای طبعی گرم بوده که استفاده از آن باعث تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد شد. این موضوع باعث شده تا از آن به عنوان یک دمنوش برای افزایش ایمنی بدن یاد شود.

طرز تهیه دمنوش سیاه‌دانه

تهیه این دمنوش برای افزایش ایمنی بدن، بسیار ساده می باشد. برای تهیه آن باید 1 قاشق غذاخوری سیاه دانه را درون یک قوری بریزید. پس از آن باید 1 لیوان آب جوش را به آن اضافه نمایید؛ در نهایت باید اجازه دهید تا به مدت 20 دقیقه به خوبی دم بکشد. پس از آن دمنوش شما آماده خواهد بود و باید آن را درون فنجان ریخته و سپس استفاده نمایید. همچنین می توانید مقداری عسل را با این دمنوش مخلوط کرده تا از طعم بی نظیری برخوردار شود.

دمنوش زوفا

به عنوان یک دمنوش برای افزایش ایمنی بدن می توان به دمنوش زوفا اشاره نمود. این دمنوش برای افزایش ایمنی بدن بسیار مفید است.

طرز تهیه دمنوش زوفا

برای تهیه این دمنوش باید 4 الی 6 قاشق غذا خوری از زوفا خشک شده را درون یک قوری بریزید. همچنین می توانید به همراه آن از 1 قاشق چایخوری دارچین استفاده نمایید. پس از آن آب جوش را به مقدار مورد نیاز درون قوری ریخته و اجازه دهید تا دم بکشد.

در نهایت دمنوش شما آماده بوده و باید آن را به کمک چای صاف کن به درون فنجان بریزید. همچنین می توانید به این دمنوش عسل، شکر، شیر و.. را اضافه کرده تا از طعم شیرین برخوردار شود. علاوه بر آن بهتر است دمنوش را پس از آماده شدن به صورت گرم میل نمایید.

در این مطلب در مورد 5 دمنوش مفید برای افزایش ایمنی بدن صحبت کردیم. ایمنی بدن برای حفظ سلامت بدن بسیار مهم است؛پس سعی کنید ایمنی بدن را با نوشیدن این دمنوش ها افزایش دهید. از حوصله و صبر شما سپاسگزاریم.