سینی مزه یک چالش جدید برای مراسم پذیرایی در این روزها است. باید قبول کرد که دیگر نمی‌توان مانند گذشته از مهمان‌ها پذیرایی کرد. ذائقه‌ی مردم و نوع مهمانی‌ها متفاوت شده است. حالا در بیشتر مهمانی‌ها فینگر فود به عنوان یک غذای اصلی سرو می‌شود. تنوع لیست غذایی فینگر فود این اجازه را می‌دهد که در کمترین وقت چند مدل غذا را تهیه و روی میز قرار داد.ضمن آن‌که این تنوع سبب می‌شود در تمام وعده‌ها و انواع مراسم فینگر فود را سرو نمود. فراموش نباید کرد که هزینه‌ی غذاهای فینگر فود نسبت به غذاهای سنتی کمتر و مقرون به‌صرفه است. اما روندی که سبب شد فینگر فودها از یک ایده برای پذیرایی به شکل اصلی پذیرایی تبدیل شود،تمایل بیشتر مردم به خوردن فینگر فود در مهمانی و مراسم‌ها بوده است. زمانی که در یک مجلس سینی مزه روی میز قرار می‌گیرد مهمان با انواع غذاها روبرو می‌شود که به ذائقه‌ی فرد خوش می‌آید. در پذیرایی به شکل سنتی مهمان باید تا پایان مهمانی صبر کند تا غذا سرو شود. اما با وجود سینی فینگر فود دیگر نیاز نیست مهمان تا پایان مجلس صبر کند تا غذا میل نماید. بلکه از همان ابتدا این امکان وجود دارد که در تمام زمان مهمانی از خود پذیرایی نماید. در حال حاضر پلتفرم fingerfood.ir  که یک بازار اشتراکی و رقابتی فینگر فود در فضای مجازی است؛ این فرصت را بوجود آورده که بسیاری از تامین کنندگان کیفی در پلتفرم به کسب و کار خود رونق ببخشند. یکی از بخش‌هایی که تقاضای زیادی را  همراه داشته است سینی مزه بوده است. بنابراین، در این مقاله درباره‌ی سینی مزه بیشتر نوشته‌ایم.

  • سینی مزه خوشمزه‌ی متنوع

چرا این روزها سینی مزه رواج پیدا کرده است؟ چرا مردم در مهمانی‌های خود از سینی فینگر فود برای پذیرایی استفاده می‌کنند؟ ابتدا بهتر است به یک تعریف مشترک درباره‌ی سینی مزه دست پیدا کنیم.

  • سینی مزه به چیدمان غذایی گفته می‌شود که یک یا چند نوع فینگر فود در یک سینی با نظم و طراحی خاص قرار می‌گیرد. این چیدمان بسته به شرایط میزبان در مهمانی متفاوت خواهد بود.

 سینی مزه چند ویژگی خاص دارد که سبب شده است که یک مد جدید در پذیرایی شود و مردم نسبت به سفارش و یا سرو این نوع غذا اشتیاق نشان دهند. این ویژگی‌ها عبارتند از

  1. تنوع غذایی: سینی‌ مزه یک نوع چیدمان منحصربه‌فرد نیست و دست میزبان برای چیدمان باز است. مثلاً سینی مزه سبزیجات، سینی مزه فست فودی، سینی مزه ایرانی و مدل‌های دیگر سینی فینگر فود ، که دست میزبان را در پذیرایی باز می‌گذارد و به او اجازه می دهد متناسب با سلیقه‌ی خود چند نوع خوراکی را در کنار یکدیگر چیدمان نماید.
  2. ظاهر زیبا: یکی از ویژگی‌هایی که میز غذا را با شکوه نشان می‌دهد حتی اگر یک مدل غذا روی میز گذاشته شود چیدمان و جلوه بخشی میز و یا سفره‌ی غذا است. سینی فینگر فود که از چند مدل غذا تشکیل شده است دارای ظاهر رنگارنگ و خاصی است. بسیاری از سراشپزان با کنار هم قرار دادن فینگر فود‌های مختلف روی یک سینی رنگ و جلوه‌ی بصری خاصی را ایجاد می‌کنند که می‌تواند ظاهر زیبایی به میز غذا بدهد. پس اگر به‌دنبال یک میز غذای متفاوت هستید سینی مزه را فراموش نکنید.
  3. تنوع ذائقه برای مهمان: پذیرایی با سینی فینگر فود می‌تواند مهمان را سرذوق بیاورد. همیشه این امکان وجود دارد که مهمان شما یک نوع غذا را دوست نداشته باشد؛ مثلاً ذائقه‌ی بسیاری فسنجان با مزه‌ی ملس است. اما بعضی دیگر فسنجان را شیرین دوست دارند. برای همین زمانی که شما یک سینی فینگر فود روی میز غذا دارید مهمان اگر یک نوع غذا را دوست ندارد می‌تواند غذا و یا مزه‌ی دیگر را میل کند.

همان‌طور که گفته شد سینی فینگر فود یک انتخاب جذاب برای مهمانی‌های شما است اما تهیه‌ی سینی فینگر فود به آسانی نیست و باید بدانید چه نوع غذایی در کنار یکدیگر قرار گیرد. که این امر نیاز به تبحر و تجربه دارد.

چیدمان سینی مزه

چیدمان سینی مزه یکی از مهم‌ترین اصول در سرو سینی فینگر فود است. از آنجا که در سینی فینگر فود انواع غذا کنار یکدیگر قرار می‌گیرد بسیار مهم است که ترکیب غذایی نظم به جایی داشته باشد. بسیاری از افراد گمان می‌کنند در سینی مزه هر نوع خوراکی را می‌توان کنار هم قرار داد. حال آن‌که بسته به مهمانی و نوع مجلس سینی مزه متفاوت است. یکی از تامین کنندگان سینی فینگر فود در پلتفرم درباره‌ی چیدمان سینی فینگر فود این گونه توضیح می‌دهد. بسیار مهم است که بدانید برای چه طیف سنی و چه مراسمی چیدمان سینی مزه را انجام می‌دهید. مثلاً گاهی شما برای یک جشن تولد کودکانه سینی مزه آماده می‌کنید. برای همین باید بدانید که ذائقه‌ی کودکان با غذاهای تند و تیز زیاد هماهنگ نیست.  از طرفی،  آن‌ها از مزه‌های شور و شیرین بیشتر لذت می برند. بنابراین یک دیزاینر سینی مزه باید بداند که از  چه مزه و خوراکی در سینی فینگر فود استفاده نماید. همین مثال  برای یک مراسم و یا مجلس رسمی نیز صدق می کند.زمانی که شما یک مراسم اداری دارید که افراد صاحب منصب در این مهمانی حاضر هستند سینی مزه باید از غذاهای فینگر فودی انتخاب شود که روغن نداشته باشد تا چربی غذا به روی لباس ریخته نشود و یا اگر سینی سبزیجات و میوه روی میز غذا قرار می‌دهید باید توجه نمایید که میوه‌هایی انتخاب شود که تازگی خود را از دست ندهند و بهتر است از میوه‌های آبدار در این مجالس استفاده نشود. توجه به این نکته‌ها جزء شروطی است که حتما باید در مراسم‌ رعایت شود.متاسفانه در سالهای اخیر به‌واسطه‌ی آن‌که بسیاری از افراد برای کسب درآمد اقدام به راه‌اندازی کسب وکارهای اینترنتی در حوزه‌ی فینگر فود نموده‌اند شاهد آن هستیم که استانداردهای لازم در این حوزه توسط افراد کمی رعایت نمی‌شود که همین سبب کاهش خریداران غذاهای فینگر فودی شده است. لذا پلتفرم fingerfood.ir    از بهترین تامین کنندگان فینگر فود در ده شهر مختلف استفاده نموده است. در صورتی که تامین کننده بعد از سفارش فینگر فودشرایط قرارداد را انجام ندهد، گردانندگان پلتفرم از امتیاز تامین کننده کاسته و او مشتری کمتری در آینده خواهد داشت. همین سازوکار سبب می‌شود تامین کننده همیشه در بهترین کیفیت سینی مزه و یا سفارش فینگر فود خود را تحویل مشتری دهد.

سینی مزه ارتباط تامین کننده و خریدار

 یک اصل در غذای فینگر فود چشم‌نوازی فینگر فود است. در سینی فینگر فود چشم‌نوازی یک ویژگی ممتاز به حساب می‌آید و بسیار مهم است زمانی که سینی مزه روی میز غذا می‌رود جلوه‌ی میز را دو چندان نماید. برای همین بسیار مهم است سینی مزه طبق سلیقه خریدار با توجه به فضای میز غذا و تم مهمانی چیدمان شود. برای همین لازم است که بین خریدار و تامین کننده کانال ارتباطی شکل بگیرد. یکی از ویژگی‌های پلتفرم fingerfood.ir ارتباط دادن تامین کننده و خریدار است. یکی از عواملی که سبب شد تا در  پلتفرم امکان ارتباط گذاشته شود گزارشی بود که گروه بازاریابی  قبل از طراحی پلتفرم ارائه داد. طبق این گزارش، گروه  در تحقیقات خود متوجه شد  بسیاری از افراد در زمان سفارش فینگر فود سلیقه‌‌شان تامین نمی‌شود و همین موجب شده است تا آنها از سفارش خود ناراضی باشند.برای همین  طراحان پلتفرم تصمیم گرفتند در زمانی که خریدار سفارش خود را ثبت نمود شماره‌ی تلفن تامین کننده به وی داده ‌شود تا خریدار بتواند با تامین کننده تماس گرفته و سلیقه‌ی خود را اعمال نماید و نکاتی که در مورد سینی مزه است را به تامین کننده انتقال دهد.

کلام پایانی

سینی مزه یک چالش متفاوت در مهمانی‌های رسمی است این‌که چه نوع سینی فینگر فود را برای مهمانی انتخاب نمایید چالشی جذاب و خوشمزه است. اما پلتفرم fingerfood.ir   کار را برای شما راحت کرده است. شما می‌توانید با خیالی آسوده و متناسب با نوع مهمانی خود سینی مزه را انتخاب نمایید.