کیف زنانه و تنوع بی‌نظیر محصولات آن را همه دیده‌ایم! از انواع کیف پول زنانه تا مدل‌های دیگر در بازار موجود است. اما کمتر افرادی به تهیه کیف به طور شخصی اقدام می‌کنند. در سا‌ل‌های اخیر این نوع بافت نیز به مجموعه تولیدات کیف دخترانه و زنانه اضافه شده است.

اما اگر مایلید نمونه‌ای از کیف پول بافتنی یا هر مدل دیگر کیف دخترانه و زنانه را داشته باشید یا با شرایط انجام این کار هنری آشنا شوید با ما در مطالعه این مطلب همراه شوید.

 

در این نوشتار همچنین به موارد زیر می‌پردازیم:

  • کیف دخترانه بافتنی: جذاب، زیبا و دلبرانه!
  • با هم کوله پشتی ببافیم!
  • چرا مردان به کیف بافتنی چندان تمایلی ندارند؟
  • بافت کیف زنانه، کیف پول و کیف دخترانه از کاموا تا مکرومه!
  • کد تخفیف ویژه مخاطبان کلوب

این متن خواندنی را با هم مطالعه کنیم.

از کاموا تا مکرومه: هنر بافت کیف را بیاموزیم!

بافتن و تولید منسوجات، آثار هنری و لوازم مصرفی از الیاف و پارچه از قدیمی‌ترین هنرهای دست بشر است. از بافت حصر و انواع زیرانداز و پوشاک تا کیف و صنایع‌دستی همواره بخشی از ذهن افراد خلاق را درگیر کرده است.

اما وقتی پای بافت کیف زنانه و ظرافت و زیبایی آن به میان می‌آید، موضوع قدری متفاوت است. خانم‌ها از دیرباز سلیقه و استعداد بالایی در بافت داشته‌اند. از طرفی علاقه به کیف زنانه و انواع کیف دخترانه، آنها را به بافت مدل‌های زیبایی از این نمونه‌ها تشویق می‌کند.

انواع مدل‌های کیف زنانه مجلسی، کیف زنانه روزمره و کیف خرید را می‌توان به‌آسانی و با سلیقه بافت. همچنین بافت کیف پول برای خانم‌هایی که اهل هنرها و صنایع‌دستی هستند چندان دشوار به نظر نمی‌رسد.

اگر مایل باشید کیف زنانه از نوع سبد و جادار ببافید، معمولاً در انواع کیف زنانه، الگوهای مناسبی برای این کار خواهید یافت.

هنر مکرومه بافی هم از دیگر مواردی است که در بافت کیف زنانه موارد استفاده فراوانی دارد. به‌ویژه در مدل‌های کیف دخترانه از مکرومه با رنگ‌های مختلف استفاده می‌شود. همچنین نمونه‌های ظریف این نوع در بافت انواع کیف پول و مجلسی از سری کیف زنانه نیز کاربرد زیادی دارد.

مکرومه را می‌توان در بافت انواع کوله پشتی هم به کار گرفت. از این نوع بافت به‌دلیل قوام بالایی که دارد می‌توان کوله پشتی‌های محکم و کاربردی برای کوهنوردان تهیه کرد. در این مورد آقایان نیز آن را در ردیف کیف مردانه استفاده می‌کنند. به‌ویژه در انواع مخصوص سفر یا انواع کوله پشتی پیک‌نیک این نوع بافت هوادارانی دارد.

اما در مجموع کیف زنانه بافتنی بیشترین محبوبیت را بین خانم‌ها و به‌مراتب بیشتر از کیف مردانه دارد.

چگونه می‌توان کوله پشتی بافت؟

بافت کوله پشتی و لذت استفاده از آن ترکیبی از هنر دستی و تولیدات بازاری است. در حالی که مدل‌هایی با طرح و رنگ زیبا از نوع بافتنی در بازار موجود است، علاقه به بافت دستی آن همچنان وجود دارد. به همین دلیل نیز بسیاری از خانم‌های هنرمند ضمن استفاده از انواع کیف زنانه در مدل‌های مختلف، کوله پشتی هم می‌بافند.

اما این کار چگونه انجام می‌شود؟

بی‌شک اولین مرحله برای بافت هر نوع کیف انتخاب طرح آن است. صرف‌نظر از اینکه مورد کیف زنانه باشد یا کیف دخترانه، لازم است ابتدا الگو و طرح خاصی برای آن داشته باشیم. الگوی انواع کوله پشتی با شکل هندسی و برش متنوع در بازار موجود است که راهنمای خوبی برای این کار است.

بعد از این مرحله به بافت بخش‌های مختلف و سپس دوخت کوله پشتی می‌رسیم. البته مدل‌های یکپارچه و بافتنی هم وجود دارد که نیاز چندانی به دوخت نداشته و کاملاً یک تکه بافته می‌شوند. اینجاست که تفاوت کار به‌خوبی دیده می‌شود. هرقدر بیشتر حوصله و دقت در بافت این نوع کیف دخترانه یا زنانه و حتی کیف مردانه کوله به کار ببریم، نتیجه بهتر و زیباتر خواهد بود.

 

چرا مردان از کیف بافتنی استقبال زیادی نمی‌کنند؟

یکی از چالش‌های کیف بافتنی به انواع کیف مردانه مربوط می‌شود. جالب است بدانید آقایان علاقه چندانی به کیف‌های بافتنی ندارند. دلیل آن هم شاید به نوع و برش کیف مردانه مربوط باشد. برای مثال کیف مردانه اداری، با توجه به شکل ظاهری که دارد، با متریال چرم هماهنگی بیشتری داشته و چندان با بافت سازگار نیست.

همین‌طور کیف پول مردانه را کمتر می‌توان از نوع بافتنی مجسم کرد! اما کوله پشتی استثناست و نمونه‌های بافتنی آن بین اقایان هم طرف‌دارانی دارد.

اما برای مثال کیف کار مردانه نمی‌تواند چندان با انواع بافتنی هماهنگ باشد. نباید از یاد برد که تنوع مدل و تأثیر مد بر انواع کیف مردانه می‌تواند در آینده تغییراتی ایجاد کند که امروزه حتی تصوری از آنها نیز وجود ندارد. برای مثال شاید بعدها در میان انواع کیف مردانه غیر از کوله پشتی هم مدل‌های بافتنی بیشتری ببینیم!

 

کیف پول بافتنی را تجربه کنید!

کیف پول از نوع بافتنی مورد بسیار جالب و زیبایی است. تنوع آن در مدل‌های کیف دخترانه بسیار زیاد بوده و قیمت مناسبی هم دارد. گرچه کیف پول زنانه هم طرف‌داران خاص خود را دارد. اما در مورد کیف مردانه پول نمی‌توان چندان اظهارنظر کرد!

در حالی ‌که بخش‌هایی از کیف پول مردانه از جنس چرم ممکن است بافته شده باشد، عموم آقایان تمایل چندانی به کیف مردانه بافتنی از خود نشان نمی‌دهند. این در حالی است که نمونه‌های بافتنی کیف دخترانه و کیف زنانه بافتنی حتی از انواع چرم نیز پرطرف‌دارترند.

سخن پایانی

برای کسانی که از هنر بافت بهره‌مند هستند بافتن کیف زنانه از نوع کیف پول یا دیگر مدل‌ها کار چندان دشواری نیست. برای سایرین نیز مدل‌هایی از انواع کیف دخترانه با طرح و رنگ متمایز و حتی نمونه‌هایی از کیف مردانه از این نوع در بازار موجود است.

علاقه‌مندان می‌توانند مواردی از این محصولات را در گالری سیلار ملاحظه و انتخاب نمایند.

تخفیف ویژه مخاطبان مجله کلوب

شما کاربر محترم سایت کلوب می توانید با جستجو «سیلارشاپ» در اینترنت یا مراجعه به آدرس www.SilarShop.com از کد تخفیف cloob استفاده نمایید. همچنین با ثبت‌نام در سیلارشاپ حساب کاربری شما شارژ هدیه خواهد شد و با هر خرید مبلغی از سفارش در کیف پول سیلار شما شارژ می گردد. امیدواریم خریدی لذت‌بخش را تجربه کنید.