وب سایت های زیادی در کشور مشغول فعالیت در زمینه موسیقی های روز و قدیمی هستند.

اگر شما جمله ی دانلود آهنگ جدید را در گوگل جستجو کنید صدها سایت با این ویژگی برای شما نمایش داده میشود.

که رقابت زیادی با یکدیگر بر سر کاربران مجازی دارند ، یکی از این سایت ها فارسکیدذ می باشد. این سایت فعالیت خود را از سال 1385 آغاز کرده است و تا سال 1392 بصورت غیرمجاز و سپس به صورت مجاز فعالیت خود را دنبال نمود که در این سال ها به صورت مداوم در زمینه فرهنگی و موسیقی فعالیت دارد و یکی از سایت های برتر در زمینه موسیقی در بین رقبا می باشد. همچنین در زمینه مذهبی (صوتی و مداحی) نیز فعالیت میکند.

پست های فارسکیدذ تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است و تمام آهنگها در این سایت به صورت رایگان با اجازه صاحب اثر قرار میگیرد و یک از سایت هایی در اینترنت که آلبوم های فروشی را رایگان در اختیار کاربر قرار نمیدهد!! و حامی کپی رایت می باشد، و در صورت انتشار صرفا جهت معرفی قرار داده میشوند مگر اینکه خواننده آن را رایگان اعلام کرده باشد.

همچنین به راحتی میتوان در این سایت آهنگ های مورد علاقه ی خود را پیدا کنید حتی آهنگ هایی قدیمی که سال های قبل منتشر شده و حتی فول آلبوم های خوانندگان مجاز در این سایت با کیفیت خوب و بیت ریت 320 موجود می باشد. این سایت دارای آرشیو بزرگ موزیک های ایرانی می باشد! کافیست نگاهی به دسته بندی این سایت بیندازید تا به آرشیو از انواع موسیقی ها مطابق سلیقه خود دسترسی داشته باشید.

در سال جاری از نسخه اندروید اپلیکیشن اندروید این سایت نیز رونمایی شد و در گوگل پلی با جستجوی فارسکیدذ میتوانید این اپلیکیشن را در گوشی تلفن همراه خود داشته باشید و هر لحظه از موسیقی لذت ببرید . که این مورد نیز یکی از دلایلی است که با استقبال بسیار زیاد کاربران و همراهان سایت همراه شده و نظرات مثبتی نسبت به این اپلیکیشن دریافت گردیده است.

از دیگر ویژگی های این سایت پخش آنلاین می باشد همان طور که می دانید هر آهنگی مناسب دانلود نیست پس بهتر است قبل از دانلود آهنگ آن را گوش دهید و در صورت رضایت آن را دانلود کرده و لذت ببرید.

از دیگر بخش های سایت فارس کیدذ میتوان به بخش سرگرمی اشاره کرد، مجله سرگرمی سایت فارس کیدذ شامل بخش های مخلفی از جمله اخبار موسیقی و سینما ، معرفی فیلم و سریال ، اخبار و تریلر های بازی های ویدیویی و اخبار تکونولوژی می باشد.