بتن شسته شده (Washed beton) که به عنوان واش بتن شناخته می شود نوعی از بتن تزئینی است که شباهت زیادی به بتن غیرفعال دارد. بسیار شکیل است و به طور منظم در باغ ها، تراس ها و پیاده رو ها دیده می شود. واش بتن با ظاهر دانه ای و سخت خود نیز شناخته می شود.

اگر می خواهید واش بتن تهیه کنید، یک روش خاص وجود دارد. این روش همانند بتن غیرفعال، ظاهری دانه ای و ساختار محکم ایجاد می کند که همین امر باعث جذابیت واش بتن می شود.

همچنین واش بتن های رابین کفپوش  در واقع همان سنگ هایی هستند که امروزه و در گذشته اغلب در مطالعات معماری مشاهده می شدند و سال هاست که از آن ها استفاده می شود. واش بتن، که در مناطق مختلف از پله های راه پله گرفته تا مسیرهای پیاده روی وجود دارد، از جمله گزینه های خاص و گرانبهای سنگی هستند که ظاهری زیبا را ارائه می دهند.

در کنار واش بتن، کفپوش های پلیمری رابین کفپوش نیز بسیار با کیفیت و بادوام هستند و نظر کرابران بسیاری را به خود جلب نموده اند. در ادامه مقاله همه چیز درباره واش بتن، به توضیحات مختصری در این باره می پردازیم.

ترکیبات واش بتن  چیست؟

ترکیبات واش بتن  چیست؟

ترکیب واش بتن بسیار شبیه بتن معمولی است. این ترکیب شامل سیمان، سنگدانه ها و آب است. با این حال، بر خلاف بتن معمولی، سنگدانه ها قابل مشاهده هستند. بنابراین لازم است اجزای مختلف مخلوط با دقت انتخاب شود. به عنوان مثال، اگر می خواهید به شکل ظاهری خاصی دست پیدا کنید، باید نوع سنگدانه ( سنگریزه یا شن )  رنگ و اندازه آن را در نظر بگیرید.

همچنین به خاطر بسپارید که ترکیبات مختلفی که در مخلوط وارد می کنید باعث تعیین ظاهر و خصوصیات واش بتن می شوند.

واش بتن ها دارای ظاهری بسیار متنوع  هستند. شما می توانید ترکیبات بتن خود را متناسب با ظاهر دلخواه خود تنظیم کنید. بنابراین یک بتن تزئینی کاملاً قابل تنظیم است.

اگرچه واش بتن به عنوان سنگ بتنی نامگذاری شده است، اما این نوع سنگ طرحی است که امروزه در مناطق مختلف با آن روبرو می شویم اما از نام آن اطمینان نداریم. واش بتن ها سنگ هایی هستند که با استفاده از روش ترکیب عناصر مختلف طبیعی مانند سنگ رودخانه، سنگ تمیز یا سنگ Pondima و با آپشن های چند رنگ یا تک رنگ، در معرض فشار دادن و سایر فرآیندها به دست می آیند.

خصوصیات واش بتن

خصوصیات واش بتن

برنامه طراحی واش بتن با ترکیب سنگ ریزه های طبیعی مانند سنگ رودخانه و پوندیما تهیه می شود. تنوع طراحی رنگ  های هماهنگ و همچنین تک رنگ در طراحی وجود دارد. با انتخاب مدلی متناسب با سلیقه یا طرح خود می توانید از داشتن طرح های مختلف و متنوع واش بتن بهره مند شوید.

واش بتن ها که خاصیت ضد لغزش دارند، برای استفاده در پله ها و مسیرهای راه پله مناسب هستند و همچنین می توان با ایجاد فضایی با استفاده از طرح های متفاوت از واش بتن، کاری متفاوت و شیک در کف تهیه کرد که نه تنها شامل جزئیات شیک در طراحی است، بلکه استحکام بالایی نیز دارد.

واش بتن ها کجا استفاده می شوند؟

موزاییک های واش بتن برای استفاده در بسیاری از مناطق با کاربردهای مختلف تهیه می شوند.

واش بتن ها اغلب با ویژگی ضد لغزش در مناطقی مانند مراکز بهداشتی و درمانی ترجیح داده می شوند و همچنین دارای ویژگی پشتیبانی از معماری با محتوای طراحی زیبا شناختی خود هستند. همچنین می توانید با استفاده از موزاییک های واش بتن که برای استفاده در فضای داخلی مناسب هستند، از امتیازات و ویژگی هایی که به شما می دهد بهره مند شوید.

در میدان، حیاط، جاده شهری، پیاده رو، مسیر دوچرخه سواری، پارکینگ، تراس و بدنه استخر نیز می توان از واش بتن استفاده کرد. اما همچنین، استفاده از بتنی که در هنگام لمس آن در مقایسه با واش بتن خوشایند تر باشد؛ برای جایی مثل استخر که تماس مستقیم با بدن دارد، ترجیح داده می شود. به عنوان مثال بتن چاپی می تواند کاملاً مناسب این کاربرد باشد.

مزایای استفاده از واش بتن چیست؟

در مطالعات معماری، می توان با ایجاد فضای مناسب در دو سنگ متفاوت، در تهیه برخی از تصاویر بصری نیز استفاده کرد. واش بتن ها را که برای استفاده در خانه ها و محل کار مناسب هستند، در طراحی مناظر شهری نیز دیده می شوند. شما می توانید بلافاصله با انتخاب مدل از شرکت مورد نظر، فرایند خرید محصول خود را متناسب با نیاز و محتوای خود تعیین کنید تا از مزیت استفاده از این سنگ ها با ظاهری شیک و زیبایی برخوردار شوید.

خرید واش بتن

طرح های واش بتن ها در اندازه های مختلف تهیه شده اند. همچنین می توانید با انتخاب اندازه و مدل ایده آل از بین طرح های از قبل آماده، خرید خود را انجام دهید. اگر در مورد سفارش واش بتن مطمئن نیستید، این فرصت را دارید که با دریافت پشتیبانی از مشتری نمایندگی شرکت مد نظر خود، به راحتی منطقه مورد نظر را انتخاب کنید و راجع به آن مشورت بگیرید.

قیمت واش بتن

شما می توانید با توجه به هماهنگی رنگ یا مناسب بودن برای منطقه مورد نظر، از بین انواع سنگ هایی که به سنگ واش بتن معروف هستند و در نتیجه ترکیب سنگریزه های طبیعی به دست می آیند، یکی را انتخاب کنید.

سنگ های واش بتن دارای ویژگی های طراحی هستند که در زمینه معماری داخلی پشتیبانی می کنند و همچنین در کاربردهای بیرونی مانند پله ها و راهروها به شما کمک می کنند. سنگهای بتنی را که برای استفاده در تمام فصول مناسب هستند به دلیل ضد لغزش بودن ، به دلیل اندازه ها و ویژگی های مختلف با گزینه های مختلف قیمتی به شما ارائه می دهند. پس از انتخاب واش بتن مد نظر  و بررسی ویژگی های مناسب برای نیازهای خود، می توانید در مدت زمان کوتاهی پیشنهاد قیمت خود را از نمایندگی مشتری شرکت مد نظر دریافت کنید.

نحوه پیاده سازی

در نحوه پیاده سازی است که واش بتن با بتن غیرفعال تفاوت دارد. مراحل استفاده از واش بتن همان مراحل بتن معمولی است. پس از نصب بتن، بر خلاف بتن غیرفعال، سطح به طور مستقیم با آب فشار بالا شست و شو می شود تا لایه لايه از بین برود و لایه سنگدانه آشکار شود. بر خلاف بتن غیرفعال، هیچ کند کننده ای روی سطح وجود ندارد.

امیدواریم با توضیحات مختصری که در مقاله همه چیز درباره واش بتن ذکر شد، با این محصول آشنایی پیدا کرده باشید.

جهت تهیه واش بتن می توانید با شرکت رابین کفپوش در تماس باشید.