سئو چیست؟

SEO مخفف کلمه Search Engine Optimization است. سئو شامل مجموعه قوانینی برای بهینه سازی وب سایت شما است تا بتواند در نتایج ارگانیک موتورهای جستجو به رتبه های بالاتری دست پیدا کند. ویترین دنیای مدرن همین موتورهای جست و جو هستند و سئو کمک می کند که در این موتورهای جست و جو بالا بیایید. با سئو، ساز و کاری را در نظر می گیرید که افراد بیشتری با جست و جو در گوگل به وب سایت شما هدایت شوند.

سئو دو هدف اصلی دارد. اولین کاری که می کند افزایش شناخت شما از مخاطب است. به عبارتی شما مواردی که کاربران آنلاین جست و جو می کنند را بهتر می شناسید و متناسب با همین موارد، تولید محتوای با کیفیتی ارائه می کنید. مورد دوم کمک به شما در ایجاد وب سایتی است که موتورهای جستجو می توانند محتوای آن را پیدا، فهرست بندی و درک کنند.

علاوه بر این ، پیروی از روشهای مناسب جستجوگرها یک روش عالی برای افزایش کیفیت یک وب سایت است که سرعت خوبی داشته باشد، کاربر پسند باشد و حرکت بین صفحاتش برای کاربر راحت باشد.

مهمترین وظایف SEO مربوط به موارد زیر است:

شناسایی مواردی که کاربران جستجو می کنند و مربوط به محصولات و خدمات شما است

ایجاد محتوایی که باعث رضایت کاربران شود

ارائه سیگنال های مناسب برای الگوریتم های موتور جستجو از طریق تکنیک های مختلف جستجوگرها

SEO می تواند به عنوان یک چارچوب کامل در نظر گرفته شود زیرا کل فرآیند دارای تعدادی قانون (یا دستورالعمل) ، تعدادی مرحله و یک سری کنترل است.

مزایای پیاده سازی سئو در وب سایت شما

وقتی متوجه ماهیت سئو شدید، سوالی که پیش می آید این است که "آیا برای وب سایتما حتما به سئو احتیاج داریم؟"

در زیر برخی از مزایای خدمات سئو در وب سایتتان و نگهداری مداوم از SEO نگهداری می شود.

1. سئو در مقایسه با تبلیغات پولی کم هزینه است

سئو ارگانیک هزینه نسبتاً کمی دارد.  در مقایسه با گوگل ادوردز خیلی هزینه پایین تری دارد و با داشتن یک برنامه خوب به مرور زمان ترافیک ارگانیک شما را افزایش می دهد.

مثل تبلیغات پولی یا تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز نیست که به محض تمام شدن پولتان متوقف شود. سئو در واقع یک مزیت ادامه دار است.

اگر محتوای سئو شده و با کیفیتی داشته باشید و توسط موتورهای جست و جو بالا بیاید، برای صفحه های وب سایت خود بک لینک ایجاد می کنید. افراد به محتوای شما پیوند داده می شوند و وب سایت شما در مورد موضوعی خاص اعتبار پیدا می کند.

2. SEO اعتبار و اقتدار بالاتری برای کسب و کارتان ایجاد می کند

در حقیقت ، بسیاری از افراد وقتی موضوعی را به موتورهای جستجو مانند گوگل وارد می کنند ، به اولین نتیجه جستجو اعتماد می کنند. آنها شرکتهای معتبر در موتورهای جستجو مانند گوگل را معتبر می دانند. بنابراین با انجام سئو وب سایت شما به برندی تبدیل می شود که می توان به آن اعتماد کرد.

گوگل به طور مداوم در حال به روز رسانی فرآیند بالا آمدن سایت ها است و فیلترهای بیشتری برای درک مطلب اعمال می کند. این موضوع باعث می شود که مخاطب را هر روز بیشتر از قبل به پست مرتبطی وصل می کند.

3. وب سایت شما باید از نظر ارگانیک در صفحه اول گوگل باشد

اکثر افراد هرگز از صفحه اول موتورهای جستجو بیشتر نمی روند. خودتان آخرین بار کی به صفحه 2 نتایج جستجو رفتید؟ این موضوع به این معنی است که اگر وب سایت شما در صفحه اول گوگل یا سایر موتورهای جستجو رتبه بندی نشود ، کلیک های احتمالی و آگاهی کلی از برند را از دست می دهید.

با ورود به صفحه اول نتایج موتور جستجو، جریان مداوم بازدید کنندگان وب سایت ارگانیک را برای خود تضمین می کنید.

با حرکت به بالای صفحه اول، شما شروع به تثبیت نام کسب و کارتان به عنوان یک نمونه خاص می کنید.

4. دسترسی به داده ها به شما امکان می دهد بدون هیچ گونه هزینه ای از تولید محتوای تخصصی استفاده کنید

با مشاهده تجزیه و تحلیل وب سایت خود و تولید محتوا در آن ، می توانید مشاهده کنید که بازدید کنندگان در وب سایت شما به چه محصولات و خدماتی توجه می کنند. همچنین می توانید عبارات جستجو و سوالاتی را که از آنها برای یافتن وب سایت خود از طریق موتورهای جستجو استفاده می کنند ، مشاهده کنید. این تمرین به شما نشان می دهد که شکافهای محتوای شما کجاست.

این نوع داده های مشتری بسیار ارزشمند است و دسترسی به آن با ابزارهایی مانند Google Analytics و Google Search Console آسان است. استفاده از این داده ها در دراز مدت برای وب سایت شما بسیار مفید است.

5. نتایج خوب در مورد سئو به مدت طولانی، به حداقل نگهداری نیاز دارد

وقتی سئو با تبلیغات پولی مانند گوگل ادوردز مقایسه می شود، متوجه می شوید که اثر طولانی تری دارد و با تمام شدن پولتان، رسالتش تمام نمی شود.

6. رقبای شما ممکن است از قبل به سئو متعهد باشند و مزایای آن را درک کنند

اکنون که به مزایای سئو پی برده اید و فهمیدید از چه ارزش فوق العاده ای برخوردار است ، باید بدانید که برخی از رقبای شما در حال حاضر در صف جستجوگرها هستند و از این مزایا به نفع خود استفاده می کنند.

بنابراین اگر رقبای شما در گوگل رتبه بندی بالایی دارند، شما هم باید وارد گود شوید و مطمئن شوید که محتوای وب سایت را برای کلمات کلیدی صحیح بهینه می کنید. اگر آنها از سئو استفاده نمی کنند، از عدم تمرکز آنها و زمان استفاده کنید تا بتوانند سرآمد شوید.

بر فرصتهای کلمه کلیدی با عبارت طولانی تمرکز کنید که حجم کمی از بازدید وب سایت را به خود جلب میکند ولی شانس رقابت بیشتری دارید. به عنوان مثال ، "بهترین خدمات مشاوره حقوقی در تهران" را به جای "خدمات مشاوره حقوقی" هدف قرار دهید.

نتیجه نهایی در مورد سئو

هر کسب و کاری در دنیای آنلاین امروزه به سئو احتیاج دارد و اگر از این موضوع غافل شوید، به ضرر خودتان عمل کرده اید. نتایج بالا نشان می دهد که سئو در طولانی مدت یک راهکار خوب برای رشد کسب و کارتان است.

اگر می خواهید از مزیت های زیاد سئو بهره مند شوند با تیم تخصصی بیزون تماس بگیرید. تیم بیزون متشکل از افرادی متخصص است که دقیقا متناب با کسب و کار شما یک استراتژی محتوا ارائه می دهد و به شما در بالا رفتن رتبه تان در گوگل کمک می کند.