گوگل ادوردز در واقع سیستم و روش تبلیغاتی شرکت گوگل است. در این روش  کسی که درخواست تبلیغات را دارد کلمه کلیدی خود را در گوگل ادوردز وارد می کند و تبلیغاتش با همان کلمات به افرادی که به دنبال این عبارت هستند نمایش داده می شود.

در تبلیغات در گوگل، تبلیغ کنندگان در این روش به ازای هر کلیک پول پرداخت می کنند. در این روش گوگل برای جستجوی یک کلمه کلیدی پیشنهاد های مختلف تبلیغ دهندگان را با توجه به ضوابطی خاص بررسی کرده و ترتیب تبلیغات را انتخاب می کند و نمایش می دهد.

  1. تبلیغات‌ در گوگل کجا نشان داده می‌شود؟
  2. چرا تبلیغات کلیکی گوگل بهترین روش تبلیغات آنلاین شناخته میشود؟
  3. چه کسانی باید از تبلیغات‌ در گوگل استفاده کنند؟
  4. تبلیغ‌ در گوگل از مرحله تصمیم‌گیری تا عمل چقدر طول می‌کشد؟
  5. آیا تبلیغات در گوگل به سادگی است؟
  6. چه عواملی روی هزینه هر کلیک موثر است؟
  7. چگونه هزینه های تبلیغ در گوگل ادوردز کاهش میابد؟
  8. آیا تبلیغات در گوگل به سادگی است؟

پاسخ این سوالات را در این مقاله به عرضه تان خواهیم رساند.

تفاوت  سئو و گوگل ادوردز چیست؟

بهینه سازی سایت یا سئو روشی متداول است که همه وب مستران آن را انجام می دهند . البته زمان زیادی باید صرف آن شود تا نتیجه دهد.

 اما روش گوگل ادوردز این روش به دلیل اینکه نیازمند کارت اعتباری بین المللی می باشد بسیاری از مدیران از انجام آن اجتناب می کنند.

با استفاده از گوگل ادوردز می توان در مدت کمتری به ابتدای لیست جستجوی گوگل رسید اما با سئو باید مدت زیادی را صرف رسیدن به ابتدای لیست جستجو کرد البته این جایگاه با مدیریت مناسب می تواند ماندگارتر باشد.

در صورتی که شما گوگل ادوردز داشته باشید سایت شما به سرعت ترافیک بالایی دریافت خواهد کرد. این موضوع برای سایت های نوپا بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا به سرعت شناخته می شوند.

اگر با سئو سایت شما رتبه خوبی بگیرد و در صورتی که در بهینه سازی و مدیریت دچار اشتباه شوید امکان دارد به طور چشم گیری رتبه سایت شما تنزل پیدا کند. اما در تبلیغات در گوگل کاهش رتبه مطرح نیست.

و بطور کلی می توان گفت بهتر است از این دو روش بصورت ترکیبی استفاده نمود. ابتدا بهتر است گوگل ادوردز را برای سایت خود فعال نمایید.

 سپس در مدتی که سایت شما در ابتدای لیست جستجو قرار دارد بر سئو سایت فعالیت نمایید تا سایت شما بهینه شود. می توان گفت این بهینه سازی همان مدیریت کردن گوگل ادوردز است . وقتی شما برای سایت خود هم از گوگل ادوردز استفاده نمایید هم از سئو سایت بدون شک سایت شما در صورت مدیریت خوب در ابتدای لیست برای مدت طولانی قرار خواهد گرفت.

آیا تبلیغات در گوگل به سادگی است؟

خیر تبلیغات در گوگل ادوردز به این سادگی ها نیست. برای اینکه بتوانید جایگاه و ترافیک خوبی به دست بیاورید باید در مزایده گوگل برنده شوید. شما می توانید کمپین گوگل ادوردز را به سادگی و در عرضه چند دقیقه ایجاد کنید اما نکته مهم این است که مدیریت کمپین یکی از مهم ترین نکات هست. چرا که مدیریت درست در کاهش هزینه عبارات کلیدی که تعریف کرده اید بسیار موثر است و از نظر هزینه شما را نسبت به رقبای خویش جلوتر می اندازد. همچنین با مدیریت درست کمپین، ترافیک درست و هدفمندی را به سمت سایت خویش هدایت می کنید.

حال سوالی که مطرح می شود این است که اصلا مزایده گوگل ادوردز چگونه کار می کند؟

گوگل از سیستم مزایده برای رتبه بندی آگهی هایی که در صفحه نتایج گوگل ظاهر می‌شوند و همچنین برای تعیین هزینه هر کلیک استفاده می‌کند.

 

تبلیغات‌ در گوگل کجا نشان داده می‌شود؟

در صفحه نتایج گوگل! به عنوان مثال اگر شما وکیل هستید و میخواهید هرکس در گوگل جستجو کرد "وکیل خوب در تهران" سایت شما در صفحه اول گوگل نشان داده شد، آنگاه نیاز است تا از تبلیغات‌ گوگل استفاده کنید

صفحه نتایج گوگل به این صورت است که 4عدد تبلیغ در ابتدا و بالای صفحه جستجو قرار می گیرد . و تعداد 3 عدد در انتهای لیست جستجو قرار می گیرد.

چرا تبلیغات کلیکی گوگل بهترین روش تبلیغات آنلاین شناخته می شود؟

زیرا دقیقا مخاطب اصلی را هدف قرار می ‌دهد. به عنوان مثال وقتی کسی جستجو می کند "وکیل در تهران" او مشکلی دارد و واقعا به دنبال یک وکیل خوب در تهران است. او پول دارد و آماده گرفتن وکیل است! اما سایر تبلیغات مثلا تبلیغات بنری در سایت های دیگر ممکن است مخاطبانی داشته باشند که اصلا در آن لحظه نیاز به خدمات خاصی ندارند.

چه کسانی باید از تبلیغات‌ در گوگل استفاده کنند؟

تقریبا همه! می ‌توان گفت تبلیغ‌ در گوگل‌، روشی است که برای همه اصناف نتیجه می ‌دهد. البته به شرط مدیریت درست در این حوزه.

چه عواملی روی هزینه هر کلیک موثر است؟

هزینه هر کلیک به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله: کلمه کلیدی که می‌خواهید برای آن تبلیغ در گوگل‌ دهید؛ آیا دیگران هم برای آن کلمه کلیدی تبلیغ داده اند؟ چقدر سایت شما به کلمه کلیدی مرتبط است؟ مقدار کلیک‌های قبلی شما چقدر بوده است؟ هزینه‌های کلیک به فاکتورهای بسیار زیادی بستگی دارد که معمولا پس از ساخته شدن اکانت گوگل‌ ادز می‌توان آنها را کاهش داد.

تبلیغ‌ در گوگل از مرحله تصمیم‌گیری تا عمل چقدر طول می‌کشد؟

از مرحله‌ ای که تصمیم شما قطعی می شود تا مرحله‌ ای که سایت خود را در صفحه اول گوگل مشاهده کنید بیشتر از چند ساعت طول نخواهد کشید! این سیستم بسیار سریع قابل مشاهده، فعال و زود بازده است.

چگونه هزینه های تبلیغ در گوگل ادوردز کاهش می یابد؟

کاهش هزینه‌های هر کلیک، هزینه‌های روزانه و ماهانه نیازمند دانش تخصصی گوگل ادز‌ است. کارشناسان دپارتمان تبلیغات در گوگل در آژانس دیجیتال مارکتینگ راتین با به کارگیری دانش و تجربه چندین سال خود در این زمینه متد ROAD را ابداع کرده اند که بهترین متدولوژی برای مدیریت کمپین های تبلیغات در گوگل ایرانی است. شما می توانید با استفاده از متد رود بهینه ترین حالت را در کمپین خود مشاهده کنید.