بلیط هواپیما کیش از بلیط‌هایی است است که طرفدار زیادی دارد و همیشه در معرض توجه مسافرین بوده است. به دلیل دیدنی‌های  جذابی که این جزیره داشته و البته مناطق و بناهای تاریخی و در کنار آنها خرید از برندهای تجاری معتبر، پروازها به جزیره کیش درصد قابل توجهی از ناوگان هواپیمایی داخلی کشور را به خود اختصاص داده است. از این رو بر آن شدیم تا یک نگاه کامل به پرواز به جزیره زیبای کیش داشته باشیم و شرایط تهیه بلیط آن را با هم مرور کنیم.

چرا بلیط کیش؟

حضور در جزیره کیش برای مسافرین ایرانی دلایل زیادی دارد. برخی از مهم‌ترین این دلایل را می‌توان در نکات زیر دید:

  • کیش یک جزیره آزاد است که کالاهای خارجی با کیفیت بالا وارد این جزیره شده و از این رو خیلی‌ها برای خرید تجاری چنین کالاهایی مسافر این جزیره زیبا می‌شوند.
  • برخی هم برای خرید شخصی وسایل سالی یک بار عزم خرید بلیط کیش را می‌نمایند.
  • از این گذشته آب‌وهوای این جزیره در فصول سرد پاییز و زمستان برای مسافرت عالی است. مسافرت در این موقع از سال به سایر مناطق ایران مانند شمال کمی با مشکل روبرو است. به همین جهت کیش در این برهه تبدیل به گزینه اول بسیاری از مسافرین می‌شود.
  • بازدید از مناطق زیبای جزیره و البته استفاده از طبیعت زیبای خلیج فارس را نیز می‌توان از دلایل عمده مسافرت‌ها به جزیره کیش دانست.
  • تورهای گردشگری زیادی هم برای این جزیره توسط آژانس‌های هواپیمایی اجرا می‌شود که این هم از عوامل ترغیب‌کننده حضور بیشتر مسافرین در این جزیره است.

به هر کدام از این دلایل اگر قصد سفر به جزیره کیش را دارید باید با ویژگی‌ها و شرایط خرید بلیط کیش بیشتر آشنا شوید.

بهترین زمان برای مسافرت به کیش

جزیره کیش در فصل تابستان و اواخر بهار بسیار شرجی بوده و دمای هوا در این جزیره در این ایام سال به بیش از 50 درجه می‌رسد. از این رو مسافرت در این مواقع از سال ممکن است برای مسافرینی که به قصد سیاحت وارد این جزیره می‌شوند سخت باشد. اما در فصول پاییز و زمستان بهترین آب و هوا را در ایران می‌توانید در جزایر مجاور خلیج فارس پیدا کنید. بلیط کیش در این مواقع از سال خواهان بسیار بیشتری هم دارد. البته برای اینکه در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید می‌توانید از نکات زیر بهره ببرید:

مسافرت خود را به روزهای پایانی سال اختصاص ندهید. در این مواقع تعداد مسافران معمولاً خیلی زیاد شده و بلیط کیش به سختی و با قیمت بالا به دست شما خواهد رسید.

در ایام تعطیلات نیز این بلیط می‌تواند قیمت بیشتری داشته باشد. چند روز بعد از تعطیلات می‌تواند گزینه خوبی برای تهیه این بلیط باشد. استفاده از بلیط چارتر کیش هم یکی از گزینه‌ها برای کاهش هزینه‌های سفر است.

اگر بتوانید از چند ماه قبل مسافرت خود را برنامه‌ریزی کنید می‌توانید از تورهای گردشگری استفاده نمایید. این تورها هم بلیط های ارزان قیمت کیش را در اختیار شما قرار می‌دهند و هم می‌توانید از این امکان برای کاهش هزینه‌های هتل و مواردی از این دست در جزیره کیش استفاده نمایید.

انواع بلیط هواپیما کیش

شرکت‌های هواپیمایی ارائه دهنده خدمات پرواز و بلیط کیش هر کدام شرایط مخصوص به خود را داشته و می‌توانید بلیط های مختلفی را از این شرکت‌ها در سفر به کیش تهیه کنید. انواع بلیط کیش که می‌توانید از آنها استفاده کنید به شرح زیر است:

بلیط چارتر کیش

این بلیط در مواقعی از سال می‌تواند ارزان‌ترین هزینه‌ها را برای سفر شما به جزیره کیش به دنبال داشته باشد. البته برای ارزان‌تر کردن آن می‌توانید از شرایط به خصوص بلیط های چارتر نیز استفاده نمایید.

بلیط اکونومی

معمول‌ترین بلیط در هواپیماهای عازم به کیش است که بعد از بلیط چارتری ارزان‌تر نسبت به سایر موارد خواهد بود.

بلیط تجاری و بیزنس

دو کلاس پروازی تجاری و بیزنس نیز از دیگر خدماتی است که می‌توانید از شرکت‌های هواپیمایی برای سفر به کیش بهره ببرید.

بلیط ارزان کیش

مسلماً یکی از راه‌های کاهش هزینه‌های مسافرت به جزیره کیش می‌تواند استفاده از بلیط چارتر کیش باشد. بلیط های چارتری کیش نسبت به سایر شهرهای ایران طرفداران بیشتری دارد. از این رو در ایام تعطیلات و روزهای منتهی به انتهای سال این بلیط ها را سخت بتوان پیدا کرد. با این حال اگر فرصت طلب باشید، می‌توانید با استفاده از بلیط های لحظه آخری این نوع بلیط ها را با قیمت‌های ارزان‌تری تهیه نمایید

جمع‌بندی

جزیره کیش به دلیل جذابیت‌های بسیار بالایی که دارد، تبدیل به یکی از مسافر پذیراترین مناطق ایران شده است. آرامش خاص این جزیره و در کنار آن امکان دسترسی به کالاهای برند با قیمت مقرون به صرفه و بسیار پاییان تر از تهران نیز عامل دیگری است که مسافرین را در طول سال به این جزیره می‌کشاند. اگر از مسافرین این جزیره زیبا هستید، با کمی دقت می‌توانید بلیط کیش خود را در بهترین موقع از سال با هزینه‌های بسیار کمتر تهیه کنید.