قصد سفر دارید؟ در اینترنت جستجو می کنید و برای خرید بلیط هواپیما سایت های مختلف را سر می زنید. اما همیشه خرید ارزان شیرین است و می خواهید ارزانترین بلیط هواپیما را پیدا کنید. در این نوشته قصد داریم تجربه خود را در خرید بلیط هواپیما با شما به اشتراک بگذاریم. چند روش زیر را امتحان کنید تا ارزانترین قیمت بلیط هواپیما را پیدا کنید.

1-  به موقع اقدام به خرید کنید

این یک راز برزگ برای خرید بلیط ارزان قیمت هواپیماست. حتما می دانید، ایرلاین ها بلیط هواپیما در یک پرواز واحد را با قیمت های متفاوت به فروش می رسانند. یعنی ممکن است شما امروز اقدام به خرید بلیط تهران استانبول کنید، و این بلیط 300 هزار تومان ارزانتر باشد تا اینکه فردا اقدام کنید. این اختلاف قیمت به دلیل بخش بندی بازار توسط ایرلاین می باشد. و تحت عنوان کلاس های قیمت متفاوت یک بلیط را با قیمت های متفاوت می فروشند.

حتما می دانید که بلیط هواپیما در مسیرهای خارجی قابلیت رزرو دارد. یعنی ممکن است شخصی در جای دیگری از دنیا کلاس ارزان قیمت تر بلیط مورد نظر شما را رزرو کرده باشد. بدون اینکه مبلغ بلیط را پرداخت کند. در اینصورت به آن آژانس هواپیمایی به آن شخص مهلتی برای پرداخت مبلغ می دهد و اگر در پایان آن مهلت پرداخت نکند، رزرو انجام شده باطل میشود و آن کلاس ارزانتر قابلیت خرید پیدا می کند. این راز را با شما به اشتراک میزاریم. معمولا این مهلت ها ساعت پایانی روز است. یعنی اگر شما در ساعات ابتدایی بامداد هر روز اقدام کنید ممکن است آن کلاس ارزان قیمت را شکار کنید.

ولی در پرواز های داخلی که قابلیت رزرو ندارند، باید منتظر کنسل کردن بلیط های صادر شده باشیم. معمولا مهلت کنسل کردن بلیط هواپیما در مسیرهای داخلی ساعت 12 ظهر است. برای خرید ارزانتر قیمت بلیط هواپیما داخلی بلافاصله پس از ساعت 12 ظهر اقدام کنید.

2- فقط برای یک نفر جستجو کنید

اگر برنامه سفرتان به همراه خانواده یا دوستان است و بیش از یک بلیط در یک پرواز احتیاج دارید. ابتدا برای یک نفر در سایت آنلاین بلیط هواپیما جستجو کنید، قیمت پرواز را یادداشت کنید و سپس جستجو را تغییر دهید و برای تعداد مورد نظرتان جستجو کنید. در اینصورت ممکن است یکی از بلیط ها ارزانتر باشد.

3- از سایت های مقایسه ای استفاده کنید

ممکن است سایت ها و آژانس های مختلف، قیمت یک بلیط هواپیما را متفاوت نمایش دهند. برای اینکه ارزانترین بلیط هواپیما را پیدا کنید لازم نیست تمام سایت ها را بگردید. سایت هایی برای این منظور وجود دارد که با یک جستجو قیمت بلیط مورد نظر شما را در سایت های مختلف نمایش می دهد.

4- هر چند خرید آنلاین آسانتر است ولی تماس بگیرید

پس از جستجو و یافتن بلیط مورد نظرتان، مخصوصا اگر سفرتان خارجی است، حتما با آن آژانس هواپیمایی تماس بگیرید و قیمت بلیط مورد نظرتان بدون اینکه ذکر کنید خودتان آنلاین چک کرده اید، تلفنی سوال کنید. ممکن است کارمندان آژانس همان بلیط را با قیمت ارزانتری تلفنی بفروشند.

5- هرگز از خود ایرلاین و یا سایت ایرلاین خرید نکنید

آژانس های مسافرتی در ازای فروش بلیط هواپیما از ایرلاین ها کمیسیون دریافت می کنند و با توجه به رقابت موجود بین آژانس ها و سایت های فروش بلیط هواپیما، بخشی از کمیسیون دریافتی شان را از مبلغ بلیط کسر می کنند. در صورتی که ایرلاین های در صورت فروش مستقیم به مسافر این سیاست را اعمال نمی کنند.