ظروف و وسایل آشپزخانه‌ی سرامیکی، به دلیل خاصیت ضد چسبندگی خود، از محبوبیت گسترده‌ای برخوردارند. اسم این ظروف کمی غلط‌ انداز است! زیرا تمام سطح این ظروف، از جنس سرامیک نیست؛ و تنها لایه‌ای از سرامیک بر روی ماده‌ی فلزی زیرین، قرار دارد. این لایه‌ی سرامیکی به آهن، آلومینیوم، مس و یا استیل می‌چسبد. 

این لایه‌ی سرامیکی که به غذا نمی‌چسبد، به نظر می‌رسد که به آسانی هم تمیز می‌شود اما باید حواستان باشد که این ظروف، در دمای بالا به راحتی می‌سوزند و لکه‌دار می‌شوند. در این مقاله با چندین راه ساده و خانگی برای تمیز کردن این ظروف آشنا می‌شویم؛ با ما همراه باشید.

نظافت منزل از جمله خدماتی می باشد که توسط برخی از شرکت ها و موسسه ها به مشتریان داده می شود. البته چون امروزه با پیشرفت تکنولوژی روبرو شده ایم و بسیاری از سفارش ها و خدمات را می توانیم آنلاین ثبت و دریافت کنیم میتوان برای گرفتن  قیمت نظافت منزل  نیز از بازارهای آنلاینی مثل سنجاق استفاده کرد.

اگر شما به هر دلیلی فرصت نمی کنید که خودتان کارهای نظافتی منزل یا محل کارتان را انجام بدهید کافیست که به وب سایت یا اپلیکیشن سنجاق مراجعه کرده و سپس سفارش نظافت منزل خود را ثبت کنید و از هزینه نیروهای خدماتی مطلع شوید. برای ثبت سفارش  نظافت منزل در تهران  کافی است به چند سوال ساده پاسخ دهید.

ظروف سرامیکی جدید را ابتدا باید به وسیله‌ی دست و آب گرم و صابون، شست چرا که سطح این ظروف جدید، ممکن است از گرد و خاک و ذرات سرامیکی پوشیده باشد؛ این ذرات در پروسه‌ی تولید و و حمل و نقل بر روی این سطوح می‌نشیند.

قاعدتا ظروف سرامیکی بعد از استفاده، شسته می‌شوند تا عاری از باقیمانده‌های غذا شوند. لازم است در فواصل معین، سطح ظروف مورد بررسی قرار گیرد تا اگر تغییر رنگی مشاهده شد، ظروف به طور اصولی تمیز شوند تا لکه‌های موجود از بین بروند.

 

مواد مورد نیاز:

  • آب گرم
  • مایع ظرفشویی
  • جوش شیرین
  • هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه)

 

ابزار مورد نیاز: 

  • اسفنج یا ‍پارچه‌ی ظرفشویی
  • حوله‌ی برای خشک کردن ظروف
  • سینک 

دستورالعمل: 

مرحله‌ی اول، اجازه دهید ظروف خنک شوند.

پوشش سرامیکی ظروف به تغییرات ناگهانی دما، به خوبی پاسخ نمی‌دهند. پس توجه داشته باشید که قبل از شستن ظروف، اجازه دهید تا کاملا خنک شوند.

 

مرحله‌ی دوم، سینک را از آب گرم و مایع ظرفشویی پر کنید.

سینک را از آب گرم پر کنید و سپس چند قطره مایع ظرفشویی در آن بریزید.

 

مرحله‌ی سوم، از اسفنج استفاده کنید.

ظروف سرامیکی را در آب فرو ببرید وسپس با استفاده از یک اسفنج یا پارچه، سطح ظرف را تمیز کنید. حواستان باشد که از سیم ظرفشویی برای این مرحله استفاده نکنید زیرا سطح سرامیکی ظروف را می‌خراشید و این خراش‌ها از خاصیت ضد چسبندگی ظروف می‌کاهند. 

 

مرحله‌ی چهارم، آب بکشید و خشک کنید.

ظرف را با آب گرم، آبکشی کنید و با استفاده از پارچه یا حوله، آن را خشک کنید. هم چنین می‌توانید از آبچکان استفاده کنید و بگذارید ظروف در معرض هوا، خشک شوند.

 

مرحله‌ی پنجم، از شر باقیمانده‌های روی سطح ظرف، سمج خلاص شوید!

اگر غذا سوخت و به سطح ظرف چسبید، اجازه دهید که ظرف به مدت سی دقیقه در آب گرم و صابون، خیس بخورد سپس یک اسفنج مرطوب را آغشته به جوش شیرین کنید و با استفاده از آن، باقیمانده‌های غذای سوخته را از سطح ظرف جدا کنید.

اگر باقیمانده‌ی غذا به راحتی از سطح ظرف جدا نشد،  مقدار تقریبا زیادی جوش شیرین بر روی آن بریزید و با مقدار کمی از آب، اجازه دهید سی دقیقه بمانند. سپس با استفاده از یک اسفنج، با حرکات دایره مانند به مدت چند دقیقه، ظرف را بسابید. اگر کماکان آثاری از غذا بر روی ظرف باقی مانده بود، این حرکت را دوباره و دوباره تکرارکنید.

مرحله‌ی ششم، تغییر رنگ را با استفاده از آب اکسیژنه، از بین ببرید.

بعد از استفاده های مرتب از ظروف و چندین بار سوختن غذا در آن‌ها، لایه‌ی سرامیکی موجود بر سطحشان، شروع به تغییر رنگ می‌کند. برای از بین بردن این تغییر رنگ،‌ مقداری آب اکسیژنه‌ی سه درصد، بر روی ظرف بریزید به طوری که سطح ظرف را بگیرد. اگر آب اکسیژنه شروع به حباب زدن کرد، یعنی موثر واقع شده در غیر این صورت، بایستی آب اکسیژنه‌ی جدیدی تهیه کنید.

بعد از سی دقیقه، محلول را از روی ظرف بشویید و خشک کنید. خاصیت سفید کنندگی آب اکسیژنه، باعث روشن شدن سطح ظرف می‌گردد.

 

نکاتی برای عمر و دوام بیشتر ظروف سرامیکی:

همیشه ظروف سرامیکی را با دست بشویید زیرا مواد موجود در شوینده‌های مخصوص ماشین ظرفشویی، اغلب دارای خاصیت اسیدی هستند و برای این ظروف نامناسبند.

از ساییدن این ظروف با سیم ظرفشویی جدا خودداری کنید.

قبل از قرار دادن ظروف درون آب، از خنک شدن آن اطمینان حاصل کنید چرا که تغییرات دما به آن‌ها آسیب می‌زند.

از لوازم آشپزی فلزی برای پخت و پز در این ظروف استفاده نکنید چون باعث خش افتادن سطح می‌شود. قاشق و کفگیر‌های سیلیکونی، پلاستیکی و یا چوبی گزینه‌های بهتری هستند.

هرگز با چاقو چیزی را در این ظروف نبرید تا سطح سرامیکی آن‌ها آسیب نبیند.

به مرور زمان این ظروف فرسوده می‌شوند. استفاده از مواد با خاصیت اسیدی مثل لیموترش و سرکه، این پروسه را سرعت می‌بخشد. 

به جای اسپری‌های روغن، از روغن یا کره استفاده کنید. اسپری‌های روغن باعث ایجاد لک بر روی سطح ظروف می‌شوند که از بین بردن آن‌ها، دشوار است. هم چنین بعضی از اسپری‌ها دارای موادی هستند که به سرامیک آسیب می‌رساند.

از دمای خیلی بالا برای پخت و پز در این ظروف استفاده نکنید. حرارت کم یا متوسط برای آشپزی مناسب‌تر است.

ظروف سرامیکی را روی هم قرار ندهید. این کار باعث آسیب رساندن و خش افتادن روی سطح ظروف می‌شود. قبل از قرار دادن ظروف روی هم، بین آن‌ها یک پد قرار دهید.